Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 20:39
 
“Bingöl-Erzincan yolu yapılmalı”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl Eski İl Başkanı ve PM Üyesi Mustafa Kurban, Bingöl-Erzincan karayolunun biran önce yapılması gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Bingöl-Erzincan yolu yapılmalı”

Kurban yaptığı açıklamada, “Karlıova-Yedisu-Üçdamlar arasındaki 90 kilometrelik yola, 1971 yılında YSE’nin yaptığı standartlarda sadece asfalt atılmış. Birçok yerde tek şerit ve sadece bir araç geçebiliyor. Keskin virajların olduğu, dik rampalı yolda birçok ölüm hadisesi yaşandı. Burası karayollarının en düşük standartlı yoludur. İki ilin, iki ilçenin, 2 köyün ve Türkiye’nin kuzey-güney bağlantısını sağlayan bir güzergahtır. 2021 yılı yatırım programının hazırlandığı bu günlerde, bu yolun yapılması zorunluluk ve önem arzeden bir yatırımdır.

AKP iktidarının başlıca övüncü karayolları çalışmalarıdır. Peki bu yolu görmüyorlar mı? Yağmurlu havalarda çamurdan, kışın da kardan dolayı kapanan yola isim vermek gerekirse; karayollarının utanç yolu demek çok da haksızlık olmaz.

Bingöl Milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, bu yoldan defalarca geçmiş. Umarım yolu 2021 bütçe yatırımına alırlar” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bingöl-Erzincan, yolu, yapılmalı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı