Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 00:37
 
Bingöl, Kocaeli’nde tanıtıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Bingöl Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Üniversitesi işbirliğiyle Kocaeli’nde düzenlenen ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ büyük ilgi gördü.
GÜNDEM Haberi
Bingöl, Kocaeli’nde tanıtıldı

 19 Ekimde başlayan ve bugün sona erecek olan Bingöl Tanıtım günlerine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Bingöl Valisi Ali Mantı, Milletvekili Feyzi Berdibek, , AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, STK temsilcileri, katılımcı firma yetkilileri ve binlerce vatandaş katıldı.

“KOCAELİLER BİNGÖL’E GELSİN”

Tanıtım filmleri ve Halk oyunları gösterisiyle başlayan programda konuşan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl tanıtım günlerinin, Bingöl için çok önemli olduğuna işaret etti.

Bingöl tanıtım günlerinin Kocaeli’nde yapılmasının önemli olduğunu ve Kocaelileri de Bingöl’e gelmesini isteyen Yılmaz, “Bu tanıtım günleri oldukça önemli. Bir nebze de olsa Bingöl’ü Kocaeli’ne taşımış olacağız. Ama ben şunun altını çizmek istiyorum, artık eski Türkiye yok. Bingöl’de de hemen hemen her ilde olduğu gibi havaalanı var. Bir buçuk saat uzaklıkta size. İstanbul’a bile daha fazla zaman harcayarak gitmek zorunda kalıyorsunuz. Daha fazla Kocaelili kardeşimizi Kocaelili görmek istiyoruz” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİN SICAKLIĞINI GÖRDÜK”

Bingöl Valisi Ali Mantı ise, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na misafirperverlikleri ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Kocaeli’de birlik ve beraberliğin sıcaklığını gördüklerini anlatan Mantı, “İnşallah bu beraberlik artarak ilelebet devam edecektir. Dünya milletlerinin, mazlumların ve gariplerin ümidi olan ülkemizi Rabbim ilelebet muhafaza ve müdafaa eder inşallah. Tanıtım günlerinin ülkemizin ve milletimizin geleceğine katkılar sunmasını diliyorum” diye konuştu.

“AMACIMIZ BİNGÖL’Ü TANITMAKTIR”

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi de, yaptığı konuşmada, Bingöl’ü tanıtmak amacıyla Kocaeli’ne gittiklerini belirterek, “burada gezerken Kocaeli’nden ve il dışından birçok hemşehrimizin buraya geldiğini müşahade ettik. Biz daha üniversite yıllarından beri Kocaeli ile tanışan bir kuşağız. Kocaeli, Kültürel dokusuyla ve ciddi zenginliklere sahip olması hasediyle sık ziyaret ettiğimiz yerlerden biriydi. Yıllar sonra tekrar Kocaeli’ne gelerek buraları gördüğümde hissiyatım gerçekten tarif edilemez bir durumda. Buraya geliş amacımız ilimizi tanıtmak. Bu aktivitemizin sonucunda da bin yıldır sürmekte olan Anadolu Kardeşliğini yeniden tesis etmeye ve sürdürmeye ant içmeye geldik’ ifadelerini kullandı.

“BİNGÖL’Ü TANITMAK HERKESE NASİP OLMAZ”

Törende, “Bingöl’ü tanıtmak herkese nasip olmaz” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bingöl’ü tanımak belki herkese nasip olmaz. Ama buraya geldiği zaman Bingöl’ümüzün yaşam tarzı, örf, adet, turizmi, tarihi, kültürü gibi pek çok şeyi görme imkanını elde ediyoruz. Burada Bingöl’ü de görürsün, Karadeniz’i de bulursun. Her türlü kültürü bir arada yaşamak mümkün” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından davetlilere yöresel yemek ikram edildi. Açılış Töreni protokol üyelerinin stantları gezmesi, hemşehrilerimiz ile sohbet ve toplu fotoğraf çekimi ile devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl,, Kocaeli’nde, tanıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı