Haber Detayı
16 Eylül 2018 - Pazar 23:22
 
Bingöl, Kocaeli tanıtım günlerine hazırlanıyor
Kocali’de düzenlenecek Bingöl Tanıtım Günleri komite üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi. Amaçlarının Bingöl’ü tanıtmak olduğunu belirten komite üyeleri, tanıtım günlerinin Bingöl’e önemli katkılarının olacağını ifade ettiler.
GÜNDEM Haberi
Bingöl, Kocaeli tanıtım günlerine hazırlanıyor

Kocaeli Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci, Kocaeli’de düzenlenecek altıncı etkinliğin Bingöl tarafından yapılacağını söyledi.

Değirmenci, “Kocaeli’de 18 bin nüfusumuz var. Bugüne kadar Kocaeli’de 5 il etkinlik yaptı. Altıncısı Bingöl’e nasip olacak inşallah. Biz Bingöl’ü Bingöllülere tanıtmıyoruz. Kocaeli’de bir daha böyle bir etkinlik düzenleme şansımız olmayabilir. Çünkü Kocaeli’de 70’in üzerinde il dernekleri var. Bir daha bize sıra gelir mi bilmiyoruz. Tanıtım günlerini yapma konusunda süreç kesinlikle kolay olmadı. Biz Bingöl’ü asla es geçmiş değiliz. 30 Ağustos’ta tanıtım günlerinin yapılacağı alan için bize onay yazısı geldi. Biz resmi onay alındıktan sonra yola çıktık. Öncesinde Bingöl’de şöyle bir tepkiyle karşılaşabilirdik; siz geldiniz ama resmi yazınız nerede denilebilirdi” dedi.

Bingöl tanıtım günlerinin hazırlıklarının devam ettiğini ve önlerinde bir aylık bir zaman olduğunu belirten Değirmenci, tanıtım günlerini en güzel şekilde yapmak için gayret göstereceklerini ifade etti.

Dilovası Bingöllüler Derneği Başkanı Ercan Güneş ise, “Daha önce de Bingöl tanıtım günleri düzenlendi. Burada esas Bingöl’ü Bingöllülere tanıtmak değildir. Bingöl’ü, Bingöl’ü bilmeyenlere tanıtmaktır. Daha önce yapılan organizasyonların değerlendirmesini yaptık, eksiklikleri tespit ettik.

Kocaeli’de yapılacak organizasyonun çok güzel geçeceğine inanıyorum. Önceki organizasyonlarda devlet kurumlarının çok büyük bir katkısı yoktu, burada biz devlet kurumlarından destek alıyoruz, dolayısıyla işimiz biraz daha kolay” dedi.

İstanbul’da yaşayan Kiğı Çiçektepe Derneği Başkanı Asım Özaltın, Amaçlarının Bingöl’ü dışarıda tanıtmak olduğunu belirterek, “İstanbul’da yaklaşık 135 bin Bingöllü yaşıyor. İstanbul Tersanede düzenlenen Bingöl Tanıtım Günlerine 700 bin katılım oldu. Bu Bingöl’ün iyi bir reklamı oldu. Amacımız Bingöl’ü tanıtmak, başka bir amacımız yok” diye konuştu.

Daha önce Maltepe ve Tersanede Bingöl Tanıtım Günleri düzenlediklerini belirten BİNDAV Başkanı Müslüm Ayyıldız ise, şunları söyledi:

“Eksikliğimiz, tanıtım günlerinin ardından bir araya gelip değerlendirme yapmadık. Bunu yapmış olsaydık belki bugün doğru bilinen birçok yanlış da dillendirilmemiş olurdu. Bu tanıtım günlerinin ısrarla yapılması lazım. Siz kendinizi nasıl tanıtırsanız karşınızdaki insanlar da öyle tanır. Bingöl’ü batıda haritadan gösteremeyecek birçok insan var. Hatay gibi, Tarbzon gibi, Rize gibi güçlü bir il değiliz. Biz buna rağmen bu işe girdik, iyi de yaptık. Bu yıl Kocaeli’de yapılıyor. Tanıtım günlerini önemsiyoruz.”

Kocaeli Bingöl Tanıtım Günleri'ni 18-21 Ekim tarihleri arasında İnterteks Fuar Alanı'nda yapılacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl,, Kocaeli, tanıtım, günlerine, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı