Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 00:14 Bu haber 1812 kez okundu
 
Bingöl, “Tanzim Satış noktası” istiyor
Türkiye genelinde sebze ve meyve fiyatlarının artmasıyla gündeme gelen “Tanzim Satış noktası”nın Bingöl’de de kurulması isteniyor.
GÜNDEM Haberi
Bingöl, “Tanzim Satış noktası” istiyor

HABER: Kübra AKBULUT-Safiye ÇELİK

Sebze ve meyve fiyatlarının artmasıyla başlayan tartışmalar devam ederken, bazı belediyeler tanzim satış noktalarını oluşturarak, vatandaşlara uygun fiyata sebze ve meyve satışını başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatıyla ilk etapta tanzim satış noktası oluşturan büyükşehir belediyeleri, başlattıkları uygulama büyük ilgi gördü.

Aynı uygulamanın Bingöl’de de yapılmasını isteyen vatandaşlar, belediyenin tanzim satış noktası oluşturmasını istiyor.

Tanzim satış noktaları ile sebze ve meyve fiyatlarına ilişkin sıkıntıları dile getiren vatandaşlar,

“Hal dediğimiz yer aslında tekelleşme olayıdır. Belediyenin tekelleşmeyi önlemek için Tanzim satış noktaları kurmalı ki bu sayede komisyoncusundan manavına her yerde fiyatlar iner. Olumlu bakıyorum çünkü tarlada domatesin kilosu 2 lira 25 iğken, bu domates manava gelene kadar 6 lira 75 kuruş oluyor. Burada fiyat artışından vatandaş etkileniyor, vatandaş mağdur oluyor. Tanzim satış noktalarında tarladan çıktığı fiyat ile satış fiyatı arasında en fazla bir lira oynayacağı için  tanzim satış noktaları kurulması taraftarıyım” diye konuştular.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl,, “Tanzim, Satış, noktası”, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı