Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 00:11 Bu haber 497 kez okundu
 
“Bingöl’ü dimdik ayakta tutacağız”
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, korona Virüs ile mücadelede gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyerek, “Bu zor günlerimizde hep beraber hareket ederek, birbirimize destek olalım ve hep beraber dimdik ayakta duracağız” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Bingöl’ü dimdik ayakta tutacağız”

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, Korona Virüs salgını ile mücadelede alınan önlemler konusunda açıklamada bulundu.

Bingöl’de gerekli önlemlerin alındığını belirten Ayas, “Korona Virüsünün etkisinin ekonomide nasıl azaltacağımızı konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan toplantı sonrası destek paketi açıklandı. Bu açıklama sonrası biz de Bingöl olarak kendi önlemlerimizi hayata geçirmeye başladık. Korona virüsünün öncelikle can kaybına sebep olmaması için tüm işyerlerinde hijyen konusunda uyarılarda bulunduk ve uygulamalı olarak örnek oluşturduk. Kendi hizmet binamızda çalışanlarımızın can güvenliği için dezenfekte çalışmalarını tamamladık, maske, eldiven ve dezenfektan dağıtımını gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın iş dünyası ile istişare toplantısına katılmadan önce TOBB başkanımız Sayın Rıfat Hisacıklıoğlu’na taleplerimizden oluşan bir rapor gönderdik. Bu raporun genel itibariyle üyelerimizin ekonomik bir çıkmaza girmemesi için taleplerimizi ilettik.

Biz iş dünyasını temsil ederken bir taraftan da işçilerin işini kaybetmemesi için gerekli önlemlerin alınması için gayretler gösteriyoruz. Bingöl İş hayatı her zaman olduğu gibi yine devletinin yanında yerini almaktadır. Virüs salgınının ne zaman sona ereceği konusu henüz kimse tarafından öngörülememektedir. Virüsün tamamen zararsız hale gelip dünyada her şeyin normale döneceği tarihe kadar bizler de her türlü fedakarlığı yapacağız. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak iş dünyasından ricam, lütfen iş yeriniz açık olsa da kapalı olsa da çalışanlarımızı mağdur etmeyelim. Bu zor günlerimizde hep beraber hareket ederek, birbirimize destek olalım. Sizleri bu zor günlerde hiçbir şart altında yalnız bırakmayacağız ve hep beraber dimdik ayakta duracağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bingöl’ü, dimdik, ayakta, tutacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı