Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 22:21 Bu haber 746 kez okundu
 
Bingöl Umut Kervanından 97 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, Eylül ayında 97 aileye 13 bin 490 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Bingöl Umut Kervanından 97 aileye yardım

Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Eylül ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Başkanı Mehmet Tamaç, “Hamdolsun Eylül ayında da yoksul ve yardıma muhtaç ailelerimizi yalnız bırakmadık. Hayırsever ve gönlü zengin insanımızın bize tevdi ettiği emanetleri, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Az veya çok, miktarı ve cinsi ne olursa olsun, yaptığımız her yardımı siz değerli halkımız ile paylaşmayı bir görev olarak addediyoruz. Derneğimizin hem açıklık ve şeffaflık prensibi gereği, hem de teşvik edici olması açısından, yaptığımız yardımların türü ve miktarını kısa bir rapor şeklinde kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Eylül ayında 57 aileye 14 bin 319 TL değerinde ayni ve nakdi yardımını yaptık. 13 aileye 1.519 TL gıda yardımı, 26 aileye 11.850 TL nakdi yardım, 18 aileye 950 TL tutarında kırtasiye yardımı olmak üzere, toplamda 14.319 TL tutarında yardım gerçekleştirdik” dedi.

İNFAK RUHUNU GELİŞTİRMELİYİZ

Paylaştıkça mutlu olan ve verdikçe zenginleşen anlayışı yeniden tesis etmemiz gerektiğine vurgu yapan Tamaç, “Kapitalist sistemin insanı oburlaştırdığı, doymak bilmez bir canavara dönüştürdüğü ve sosyal yaşamı adeta felç ettiği bir dönemde, manevî değerlerimizi yeniden sahiplenmek ve infak ruhunu geliştirmek mecburiyetindeyiz. Zira bu sistem, insanları hem bireyselleştiriyor hem de bencilleştiriyor. Sadece kendini düşünen, etrafında olup bitenden habersiz, çevresine karşı duyarsız ve sosyal sorumluluklarının farkında olmayan tehlikeli bir nesil üretiyor. Bu anlayış, birçok değerimizi örselediği gibi, karşılıksız verme, paylaşma, sadaka ve infak ruhunu da büyük ölçüde tahrip ediyor. Oysa bizler, mutluluğumuzu başkalarının mutluluğunda bilen; sıhhat ve selametliğimizi, toplumun bir bütün olarak topyekün selametinde arayan iman ve infak medeniyetinin mensuplarıyız. Hal bu iken; sosyal konumumuzu yeniden gözden geçirmeli, ‘Paylaştıkça mutlu olan ve verdikçe zenginleşen’ anlayışı, hep birlikte yeniden inşa etmenin çaba ve gayreti içerisinde olmalıyız. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl, Umut, Kervanından, 97, aileye, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı