Haber Detayı
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 17:53
 
BİNGÖL’ÜN 53 PROJESİ DESTEKLENECEK
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, ‘Uzman Eller Projesi’ kapsamında, en çok başvuru kabul edilen illerin Mardin, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Bingöl, Kahramanmaraş illeri olduğunu açıkladı.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL’ÜN 53 PROJESİ DESTEKLENECEK

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi ile ilgili açıklama yaptı. Proje kapsamında toplam 1834 girişimcinin hibe almaya hak kazandığı belirtilen açıklamada, en çok başvuru kabul edilen illerin sırasıyla; Mardin, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Bingöl ve Kahramanmaraş olduğu belirtildi.

Kurumun sitesinde yer alan bilgilere göre, “2022-2024 yılları arasında uygulanacak olan Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Uygulamaları kapsamında,  2022 yılı içerisinde, kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden meslek yüksekokulları dahil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun 1834 genç girişimcinin mahallinde uygulayacakları projelere toplamda 183 Milyon 400 bin TL hibe desteği sağlanacak. Projenin 2022-2024 arasında uygulanacağı düşünüldüğünde hem faydalanan genç sayısı hem de kullandırılan hibe miktarı daha da artacak.”

Proje kapsamında Bingöl’ün 53 projesinin destek almaya hak kazandığı belirtildi.

Fuat OTLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’ÜN, 53, PROJESİ, DESTEKLENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı