Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 18:04
 
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 168. SIRADA YER ALDI
Bingöl Üniversitesi, “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2021 Sonuçları’na göre, 198 üniversite içerisinde 168. sırada yer aldı.
- Haberi
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 168. SIRADA YER ALDI

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından her yıl yapılan “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasının 2021 yılı sonuçları açıklandı. Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen çalışmada, üniversiteler 6 kategoride sıralandı.

125’i devlet ve 73’ü vakıf olmak üzere 198 üniversitede öğrenim gören 42 bin 353 öğrenciden toplanan verilerle hazırlanan raporda, Bingöl Üniversitesi ‘Üniversitelerin Genel Memnuniyet Sıralaması’nda 168. sırada yer alırken, 125 devlet üniversitesi içerisinde 108’inci sırada yer aldı.

KATEGORİ SIRALAMALARI

-Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı: Uzaktan eğitim derslerinin ve içeriklerinin, öğretim elemanlarının ilgisinin, sınavların geçerliğinin, öğrenci odaklı iklimin, öğretme yöntem ve yaklaşımlarının tatminkârlığında Bingöl Üniversitesi 192. sırada yer aldı.

-Uzaktan Eğitim Alt Yapısı: Uzaktan eğitimde kullanılan yazılımların, dijital öğretim araçlarının, bu yazılımlara erişim ve kullanılabilirlik kalitesinde Bingöl Üniversitesi 147. sırada yer aldı.

-Akademik Destek ve İlgi: Öğretim elemanları ve danışmanlara ulaşılabilirlik, öğrenme güçlüğü durumlarında yardım bulabilme, öğrencinin akademik soru ve sorunlarına duyarlılıkta Bingöl Üniversitesi 152. sırada yer aldı.

-Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet: Öğrenci işleri, sınav programları, akademik takvim, yönetime katılım, yöneticilere erişim, yönetsel işleyişin etkililiği ve duyarlılığında Bingöl Üniversitesi 177. sırada yer aldı.

-Öğrenme İmkân ve Kaynaklarının Zenginliği: Uzaktan eğitimde kullanılacak materyaller, araştırma kaynakları, uzaktan laboratuvar imkanları, araştırma imkânları, akademik destek birimlerinde Bingöl Üniversitesi 147. sırada yer aldı.

-Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği: Online sertifikalar, kariyer ve yönlendirme, kişisel yetkinlik artırma faaliyetleri, öğrencilere yönelik kurslar, istihdam beklentisi ve desteğinde Bingöl Üniversitesi 157. sırada yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, ÜNİVERSİTESİ, 168., SIRADA, YER, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı