Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 00:59
 
Bingöllü çocuklar Galatasaray maçını izleyecek
Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında Bingöl’de İstanbul’a gidecek çocuklar, Galatasaray-Erzurumspor maçını tribünden izleyecek.
GÜNDEM Haberi
Bingöllü çocuklar Galatasaray maçını izleyecek

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında şehit çocukları ile  çocuk evleri ve koordinasyon merkezinde yaşayan çocuklar, 28 eylül 2018 Cuma günü İstanbul Türk Telekom Arena Stadyumunda oynanacak olan  Galatasaray-BŞB Erzurumspor maçını tribünden izleyecekler.

“Spor ile Hayata Gülümse” Projesi kapsamında Bingöl’den İstanbul’a gidecek olan çocuklar ilk olarak İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret edecek. Daha sonra akşam oynanacak olan  Galatasaray-BŞB Erzurumspor maçını tribünden izleyecekler.

İL MÜDÜRÜNE ZİYARET

Proje kapsamında İstanbul’a gidecek olan şehit, gazi, çocuk evleri ve kordinasyon merkezinde kalan 12-18 yaş aralığındaki 14 erkek çocuk ve aileleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’ı makamında ziyaret etti.

İl Müdürü Arıkan “Bakanlığımızca hayata geçirilen Spor İle Hayata Gülümse Projesi ile vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile  çocuk evleri ve koordinasyon merkezinde yaşayan gençlerin, sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle zararlı alışkanlıklardan korunmaları ve spor yoluyla duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanmaktadır. Bu projeden faydalanacak olan gençlerimize bu imkanı sağladıkları için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöllü, çocuklar, Galatasaray, maçını, izleyecek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bingöllü çocuklar Galatasaray maçını izleyecek
Yorumlar
Haber Yazılımı