Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 00:52
 
Bingöllü öğrenciler, Çanakkale'yi gezecek
İç İşleri Bakanlığınca başlatılan “Biz Anadoluyuz” ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında Bingöllü 100 öğrenci Çanakkale’ye uğurlandı.
GÜNDEM Haberi
Bingöllü öğrenciler, Çanakkale'yi gezecek

Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen uğurlama törenine katılan Bingöl valisi Ali Mantı, İç İşleri Bakanlığının başlatmış olduğu proje sayesinde öğrencilerin ve gençlerin farklı illere gitme imkanına kavuştuğunu söyledi.

Proje kapsamında 2018 yılı içerisinde daha önce 110 öğrencinin Çanakkale’ye gönderildiğini ve bugünde 100 öğrencinin gönderildiğini söyleyen Mantı,

“Bu projenin başından bugüne kadar destekleyen Emniyet Müdürümüzü, İl Milli Eğitim Müdürümüzü ve ekibi ile velileri tebrik ediyorum. Çanakkale’miz çok güzel bir yer. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz farklı şehirleri görüyor, farklı kültürlerle tanışıyor ve yeni arkadaşlıklar ediniyorlar. Bingöl valiliği olarak İçişleri Bakanlığımızın başlattığı projeyi destekliyor ve her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”

Bingöl Emniyet Müdürü Metin Akay ise, kentteki farklı okullarda eğitim gören ve Bingöl dışına çıkmamış öğrencilerin kafilede yer aldığını söyledi.

Bölgeyi tanımak ve tarihimizi öğrenme açısından İç İşleri Bakanlığının önemsediği bir proje olduğunu kaydeden Akay, “İç İşleri Bakanlığımızın ‘Biz Anadoluyuz’ ve ÇOGEP kapsamında 100 öğrencimizi Çanakkale gezisine göndereceğiz. Bu bölgeyi tanımak, tarihimizi öğrenme açısından bakanlığımızın çok önemsediği bir proje. Bu proje kapsamında toplam 100 öğrencimizi bugün uğurlayacağız. Yapılan konuşmaların ardından Vali Mantı, Emniyet Müdürü Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, geziye katılan öğrenci ve veliler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çanakkale gezisine katılan 100 öğrenci, Uçakla Çanakkale’ye gidecek ve 4 günlük bir gezi gerçekleştirecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöllü, öğrenciler,, Çanakkale'yi, gezecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı