Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 23:36 Bu haber 1297 kez okundu
 
Bingöllü öğrenciler Osmaniye’yi gezdi
“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bingöl’den Osmaniye’ye giden öğrenciler Vali Ömer Faruk Coşkun’u ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Bingöllü öğrenciler Osmaniye’yi gezdi

İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Bingöllü öğrenciler Osmaniye gezisine götürüldü.

Bingöl’den giden 40 öğrenci Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun’u da ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi veren Osmaniye Gençlik Merkezi Müdürü Bayram Bozyel, “İçişleri Bakanlığı tarafından “180 Günlük Eylem Planı” kapsamında hazırlanan Strateji Geliştirme Başkanlığınca gerçekleştirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” Ağustos 2017’de hayata geçirilmiş,  22 Eylül’de Tunceli-Afyonkarahisar buluşması ile başlamıştır. Proje ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizdeki 21 İl’den 15 yaş ve altı 50 bin öğrenciye ülkemizin farklı şehirleri ziyaret ettirilerek iller arası kardeşlik köprüsü kurulması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi, ortak kültürel değerlerin paylaşılması, milli ve manevi kültürel ve ortak değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması, çocuklarımız arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, çocuklarımızın terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması hedeflenmiştir” dedi.

Doğu ve Güneydoğu illerinin yanı sıra ülkenin Batı, Kuzey ve Güney Bölgelerinde yaşayan gençlerin de karşılıklı değişimleri şeklinde proje kapsamının genişletildiğini belirten Bozyel, “Proje kapsamında 08-11 Mart 2019 tarihinde ilimiz Düziçi ilçesinden Düziçi İstiklal İmam Hatip Ortaokulundan 40 genç Bursa ilini, 14-17 Haziran 2019 tarihinde Bingöl iline Toprakkale Dağıstan Ortaokulundan 14 ve Toprakkale İmam Hatip Ortaokulundan 15 olmak üzere toplam 29 genç Bingöl ilini ziyaret etmişlerdir. 4-7 Ekim 2019 tarihleri arasında ise Bingöl İlinden 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulundan 40 gencimizi ilimizde misafir edeceğiz” diye konuştu.

Öğrencileri Osmaniye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Coşkun ise, şunları söyledi: “‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında bugün sizleri ilimizde ağırlıyoruz. İlimize hoş geldiniz. Bu projenin Osmaniye ve Bingöl ilimiz arasında bir gönül köprüsü oluşturmasını, birlik, beraberliğimize, dayanışmamıza ve kardeşliğimize vesile olmasını diliyorum. Sizler ilimizde bulunduğunuz süre içerisinde hem ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulacaksınız hem de bazı sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunacaksınız. Bu yaşlarda bu tür faaliyetler, sizlerin geleceğinin inşası açısından önem arz ediyor.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöllü, öğrenciler, Osmaniye’yi, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı