Haber Detayı
16 Ağustos 2021 - Pazartesi 18:28
 
BİREYSEL SİLAHLANMAYI MECLİSE TAŞIDI
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Bingöl ilindeki bireysel silahlanma verilerine ve son beş yılda ateşli silahlarla işlenen suçlara ilişkin meclise soru önergesi verdi.
GÜNDEM Haberi
BİREYSEL SİLAHLANMAYI MECLİSE TAŞIDI

Soru önergesinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılmasını isteyen Tanal, şu soruları sordu:

“-Bingöl ilinde kaç ruhsatlı ateşli silah bulunmaktadır? Bingöl ilinde son beş yılda, yıllar ayrı ayrı belirtilmek suretiyle kaç kişiye ateşli silah ruhsatı verilmiştir?

-Bingöl ilinde bulunan ruhsatlı ateşli silah sahiplerinden kaç kişinin taşıma ruhsatı, kaç kişinin bulundurma ruhsatı bulunmaktadır?

-Bingöl ilinde son beş yılda adli mercilere intikal eden ölümlü ve yaralamalı olayların kaçında suç, ruhsatlı ateşli silahla yapılmıştır.

-Bingöl’de son beş yılda ruhsatsız ateşli silah bulunduran kaç kişi hakkında idari işlem, kaç kişi hakkında adli işlem yapılmıştır?

-Bingöl ilinde kaçak silah bulundurulmasının önüne geçilmesi için denetleme yapılmakta mıdır? Şayet yapılmakta ise söz konusu denetlemeler nasıl ve hangi sıklıkla yapılmaktadır?

-Bakanlığınızca bireysel silahlanmanın en aza indirilmesine yönelik herhangi bir çalışma yürütülmekte midir? Şayet yürütülmekte ise söz konusu çalışmanın detayları nedir?

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİREYSEL, SİLAHLANMAYI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı