Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 19:33 Bu haber 462 kez okundu
 
“Bizler SÜTAŞ’a, SÜTAŞ bölgeye destek olacak”
Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Katmış, SÜTAŞ yatırımının bölge için çok faydalı olacağını belirterek, “Bizler SÜTAŞ’a, SÜTAŞ bölgeye destek olacak” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Bizler SÜTAŞ’a, SÜTAŞ bölgeye destek olacak”

18 köyün yer aldığı “Ova Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” resmiyet kazandı. Geçici yönetim kurulunun oluşturulmasının ardından düzenlenen ilk toplantıda derneğin kurulum amacı ve faaliyetleri hakkında yönetim kurulunu bilgilendiren Dernek Başkanı Selahattin Katmış, 18 köyden üyelerin yer aldığı dernekte sosyal birlikteliği güçlendirmeye yönelik çalışmalarda bulunacaklarını söyledi. Sosyal faaliyetlerin yanı sıra üyeleri tarım ve hayvancılığa yönlendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Katmış, SÜTAŞ yatırımının ova köylerine, Bingöl’e ve bölgeye faydasının olduklarını belirtti.

Ova köylerinde maddi olarak zor durumda olan vatandaşları muhtarlar aracılığıyla tespit ederek yardımda bulunacaklarını belirten Katmış, dernek çatısı altında kurulacak akil heyetle ova köylerindeki aileler arasında oluşabilecek husumetlerde ara bulucu olacaklarını söyledi. Katmış, böyle bir durumun yaşanmaması temennisinde bulundu.

Gençlere yönelik faaliyetlerinin olacağını belirten Katmış, sosyal faaliyetler noktasında gençlerimizi spora yönlendirerek, köyler arası futbol müsabakası düzenlemek ve üniversite öğrencilerine imkânlar dâhilinde burs bağlamayı hedeflediklerini söyledi.

‘TARIM VE HAYVANCILIĞA TEŞVİK EDECEĞİZ’

Kurumlar ile yapılacak istişareler sonucunda projelerini hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyen Katmış, “Ova köylerimizdeki vatandaşlarımız tarımla ilgileniyor. Ova köylerini hayvancılığa teşvik edeceğiz. Devletimiz de sağ olsun bu noktada teşvikleri zaten vermekte. Ova köylerinin birçok yerinde tavuk çiftlikleri zaten bulunuyor. Amacımız devletimizin tarım ve hayvancılık alanlarında sunduğu teşviklerden üyelerimizi haberdar etmek ve kendi işini kurmak isteyenlere ön ayak olmaktır. Devlet zaten desteklerini esirgemeden vatandaşa veriyor, biz de devletimize katkı sunalım vatandaş olarak. Topraklarımızın hangi ürünlerde daha verimli olduğunu tespit etmek amacıyla İl Tarım Müdürlüğü koordinesinde toprak analizi yapabiliriz inşallah. Tarımsal alanda çalışmalarımız olacak inşallah, devletimiz destek veriyor bizde fikirlerimiz sunacağız. Özellikle SÜTAŞ çok önemli, devasa bir yatırım. Tüm Bingöl ve bölge illerin faydalanacağı bir yatırım. SÜTAŞ müdürümüzle de görüşeceğiz, neler yapabiliriz köylerimizle istişarelerde bulunacağız. Sayın Valimizle de devlet yetkililerimizle de köylerimizde neler yapılabilir diye görüşeceğiz. Bizler SÜTAŞ’a, SÜTAŞ’ta bize destek olacak. Karşılıklı yardımlaşmayla SÜTAŞ’ı daha da güçlü bir hale getireceğiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bizler, SÜTAŞ’a,, SÜTAŞ, bölgeye, destek, olacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı