Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 23:42 Bu haber 615 kez okundu
 
“Bölgede proje havuzu oluşturacağız''
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge ve Bingöl Başkanı Faysal Açıkbaş, girişimcilik fikirlerini yapacakları çalışmayla bölgede proje havuzu oluşturacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Bölgede proje havuzu oluşturacağız''

Geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleşen seçimlerde TOBB Genç Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Başkanlığı'na seçilen Faysal Açıkbaş, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Van, Muş , Iğdır, Ağrı, Kars, Ardahan, Hakkâri ve Bitlis illerini ziyaret etti.

Açıkbaş, bölge ziyaretlerinde illerin ticaret ve sanayi odaları ile genç girişimler kurulu başkanları ile bir araya gelerek, istişare toplantıları gerçekleştirdi.

Yaptığı ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Açıkbaş, bölgede proje havuzu oluşturacaklarını belirterek, proje havuzu hakkında bilgi verdi.

Doğu Anadolu bölgesinde girişimcilik kültürünün daha çok yaygınlaşması için bir stratejik plan oluşturacaklarını vurgulayan Açıkbaş, ''Gençlerimizi iş dünyasına doğru kanalize etmeli, geleceğimizi doğru planlamalıyız. Bu amaçla bölge başkanlığı olarak öncelikle valilerimiz, rektörlerimiz ve ticaret ve sanayi odalarımızın yönetim kurulu başkanlarının yer alacağı bir danışma kurulu oluşturmaya ve bir stratejik plan hazırlamaya çalışacağız. Bütün çalışmalarımızı bu plan çerçevesinde yürütmeye özen göstereceğiz. Oluşturacağımız danışma kurulu ile girişimciliğin temeline inmeyi planlıyoruz. Girişimcilik fikirlerimizi bölge olarak tek bir havuzda toplamayı hedefliyoruz. Ziyaretlerimizde öne çıkan talepleri muhataplarına ulaştırmak için en ivedi şekilde hareket edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bölgede, proje, havuzu, oluşturacağız'',
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Bölgede proje havuzu oluşturacağız''
Yorumlar
Haber Yazılımı