Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 00:47
 
“Böyle bir hayatı sürdürmek hakikaten zordur”
Bingöl’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla engellilerle bir araya gelen Vali Kadir Ekinci, “Elbette böyle bir hayatı sürdürmek hakikaten zor ve meşakkatlidir” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Böyle bir hayatı sürdürmek hakikaten zordur”

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğiyle “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla engellilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Bingöl’deki bir kafede engelliler için tertiplenen yemek programında konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, engelliler gününün sadece 3 Aralıkta kutlanıyor oluşunun, engellilerle ilgili yapacakları çalışmaların sadece 3 Aralıkla sınırlı olmayacağının bilinmesini istedi.

Bundan sonra yapılacak tüm çalışmalarda engellilerin hayatını kolaylaştıracak kararların alınmasında engelli dernek temsilcilerinin de yer almasını isteyen Ekinci, şunları söyledi:

“İnşallah bundan sonra hem bireysel anlamda, hem toplumsal, hem de kurumsal anlamda yapılacak tüm çalışmalarda derneklerimizin ilgili temsilcileri ile birlikte engelli kardeşlerimizin hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz kararını yine onlarla birlikte almaya gayret edeceğiz”

“Elbette böyle bir hayatı sürdürmek hakikaten zor ve meşakkatlidir” diyen Ekinci,

“Ama, Türkiye cumhuriyeti devletinde özelikle son yıllarda devletimizin almış olduğu kararlar çerçevesinde engellilerle ilgili farkındalık oluşması, onların hayatın içerisinde yer alması noktasında olumlu gelişmelerde olmuştur. Bireysel anlamda da spordan sanata, eğitimden siyasete, her alanda engelli kardeşlerimiz varlıklarını ortaya koymuş ve hem ülkemiz adına, hem de ilimiz adına çok özel başarılara imza atmışlardır. Dolayısıyla hayatın içerisinde olmak engelli ve engelsiz ayrımı yapmaksızın Bingöl’e bir bütün olarak hizmet etmek, hepimizin boynunun borcudur diye düşünüyorum.  Yeni devraldığım bu görevi engelli kardeşlerimizle birlikte nihayete erdirmek için gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise, engelliler için bir çok çalışmayı gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Bingöl Belediyesi olarak engellilerin kullandığı akülü araçlar için şarj makineleri, iz yolu ve çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirdiklerini anlatan Barakazi, engellilerin günlük hayatta aktif olarak yer alması ve onlara destek olunması için gayret ettiklerini söyledi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Böyle, bir, hayatı, sürdürmek, hakikaten, zordur”,
Yorumlar
Haber Yazılımı