Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 00:35 Bu haber 1869 kez okundu
 
Bozkurt 6. kez aday
Merkez Kültür Mahallesinde 25 yıldır muhtarlık görevini yürüten Ali Bozkurt, 6. kez aday oldu.
GÜNDEM Haberi
Bozkurt 6. kez aday

Ali Bozkurt, 1994 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde 29 yaşındayken Kültür Mahallesi muhtarı seçildi. 1965 doğumlu olan Bozkurt, aday olarak girdiği sonraki seçimleri de kazanarak 25 yıldır muhtarlık görevini sürdürüyor.

Mahallede okul yapımı, park yapımı, cami yapımı gibi birçok çalışmada öncülük eden Bozkurt, yarım kalan projelerini tamamlamak için yeniden muhtar adayı olduğunu söyledi.

Bozkurt, muhtar seçilmesi durumunda, Kültür Mahallesi ile Bingöl Devlet Hastanesi arasında yaya yolu, muhtarlık yeri ve çok amaçlı okuma salonu, sentetik saha yapımı, lise yapımı, sağlık ocağının yıkılıp yeniden yapılması ve imara açılan yerleşim yerlerinin aydınlatma işlerinin tamamlanması için ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde çalışma yürüteceğini söyledi.

Bingöl’de 25 yıldır her yıl konvoy yaptığını belirten Bozkurt, bu yıl muhtar adayları için konvoy yapılmasının yasaklandığını belirterek, “siyasi partiler istediği gibi konvoy yapıyor ancak muhtar adayları yapamıyor. Muhtar adayları için uygulanan konvoy yasağının kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bozkurt, 6., kez, aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı