Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 00:22 Bu haber 3672 kez okundu
 
Buyankara: Birleşmeyeceğiz
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl Belediye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara, AK Parti ile birleşecekleri söylemlerine noktayı koydu, “Kimse artık bu konuyu dile getirmesin ve bu konuyu kapatıyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Buyankara:  Birleşmeyeceğiz

MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı Mehmet Ziya Buyankara, seçim çalışmalarını üç aydır kararlılık ve inançla devam ettiğini belirterek, seçilmesi halinde Bingöl’de ‘adamcılığı, bölgeciliği ve particiliği’ bitireceğini, Bingöl halkının ‘değişimde’ kararlı olduğunu vurguladı.

Buyankara, Bingöl’de kapısını çaldığı herkesin ‘değişim’ istediğini kaydederek, “Hangi eve gitsem, hangi kapıyı çalsam, artık değişimin olması gerektiği söylemleriyle karşılaştım.

Halkımızın bize karşı gösterdikleri teveccüh ve haklı taleplerine karşı, daha fazla canla başla, gece gündüz demeden ekibimizle çalışacağız” dedi.

“BİRLEŞME YOK”

Ak Parti ile ortak aday çıkaracakları yönünde Bingöl sokaklarında dolaşan dedikoduları hatırlatan Buyankara, bu iddiaların doğru olmadığını kaydetti.

Buyankara, “Üç aydır mahalle mahalle ev ziyaretleri yapıyorum. Bu kararı verdiğimiz gün, kararlılığımızı belirttik, bazıları inanamadı, bazıları son anda geri çekecekler, yok birleşecekler diyerek algı oluşturmak istediler. Zaman bizim ne kadar kararlı, ne kadar hazır ve inançlı olduğumuzu göstermiş oldu. İl Genel Meclisi adaylarımızı, belediye meclis üyesi adaylarımızı ve kontenjanlarımızın listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na verdik. SKM’mizi Sayın Milletvekilimiz Arzu Erdem’in katılımı ile açtık. Daha dün yine Mersin Milletvekilimiz Olcay Kılavuz bey ilimizi ziyaret edip seçim koordinasyon merkezimiz ile beraber taziyemize katılmış ardından Ilıcalar ve Solhan teşkilatımızı ziyaret etmiştir. Sayın Kılavuz, ‘Başkan adaylarımızın taahhütleri, bizim taahhütlerimizdir’ vurgusunda bulunarak genel merkezin desteklerini iletmiştir ama hâlâ sokakta bazı kimselerin, algı operasyonu ile ‘MHP adayı geri çekilecektir’ yönündeki söylem ve eylemlere sarılmaları, bizi daha da hırslandırıyorlar. Bu bizi daha da motive ediyor. Ekibimiz ile beraber, gece gündüz demeden kapı kapı gezip projelerimizi anlatıyoruz. Kimse artık bu konuyu dile getirmesin ve bu konuyu kapatıyoruz. Vazgeçmek yok, son ana kadar çalışacağız. Kararı halkımıza bırakıyoruz” dedi.

“PARTİCİLİK, ADAMCILIK, BÖLGECİLİK YAPMAYACAĞIM”

Buyankara, şunları söyledi: “Halkımız, evlerinde, sokakta ve şehirde bize gösterdiği ilgiye karşı beklentileri için hizmette bir an önce başlama ve bu güzel insanlarımızın refah seviyesini artırmak için yeni bir hizmet anlayışı ile geleceğiz. Halkımızın ulaşım sorunları ve taleplerini alıyoruz, trafik çıkmazını, mahalle semt pazarı eksikliklerini alıp istişare ederek karara bağlıyoruz. Kimsenin hakkını, kimseye yedirmeyeceğiz. Şehr-i emin adayı olarak bunun sözünü veriyorum. İŞKUR kuyruklarında evine ekmek götürmek için umutla bekleyip evine para girmeyenin hakkını kimseye yedirmem. Particilik, adamcılık, bölgecilik yapmayacağım.

-HALKIN DEĞİŞİME OLAN İLGİSİ BİRİLERİNİ ÜRKÜTMÜŞ-

Ayrım yapmadan, ötekileştirmeden, hak ve adaletten ayrılamadan, fikirlere, inançlara saygılı, kırk yıllık bürokrasi tecrübemizle, halkımıza sevdalı ve aşk ile hizmet etmeye geliyoruz. Şehrimizin görsel mimarisini önemsiyoruz, bunca emek vererek tespitlerden sonra hazırladığımız projelerimiz ile halkın umudu haine geldik. Biz bunu halkımızın sıcak ilgisi, duaları ve sözlerinde görüyoruz. Biz hiçbir rakibimizi eleştirmiyoruz, sadece kendimizi ve projelerimizi anlatıyoruz. Halkımızın değişime olan ilgisi, birilerini ürkütmüştür ama bu toprakların evlatları olarak bizim de yaptıklarımız, tecrübelerimiz, kişiliğimiz ve yapabileceklerimiz olduğunu tüm Bingöl kamuoyu biliyor.

-KENT KONSEYİ KURACAĞIZ-

Burası Bingöl, herkes bir yerden akraba veya tanıdık çıkıyor. Her zaman halkın içinde ve halkımızın doğruları çerçevesinde istişare ile kent konseyi yapısıyla ilimize hak ettiği hizmetleri getireceğim. Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirecek kent konseyi ekibi oluşturacağız. Kentimizi daha temiz ve yaşanabilir bir duruma getirmek için olmazsa olmaz muhtarlarımız, kanaat önderlerimiz ile ilimizde hangi renk ve hangi görüşte olursa olsun, fikir üreten kişilere kapımız sonuna kadar açık olacaktır.

Haftalık halk günlerinde halkımız ile bir araya gelerek sorunlarını ve dertlerini dinleyip çözümler üreteceğiz.”

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Buyankara, projelerini şöyle sıraladı:

“-Kent Merkezi projesi.

-Çapakçur Vadisi projesi ile Bingöl’ün çehresi değişecek.

-Mirzan Tepesi Mesire Alanı Projesi.

-Mirzan Tepesinden Karşıyaka Mahallesine (stadyumun arkasında kalan bölge) yapılacak Teleferik Projesi.

-Bingöl’ün en büyük problemlerinden biri olan trafik problemini çözmek için; şehir merkezi trafiği yer altına taşınacak (1.4 km) ve giriş-çıkışları bununla bağlantılı olan alt geçitlerle sağlanacak. Belediyeye devredilen askeri alan ve hükümet konağının bulunduğu alanda 4 bin 500 araçlık yer altı çok katlı otoparklar inşa edilecek.

-Genç Caddesi araç trafiğine kapatılarak yaya trafiğine açılacak. Şehir içi otobüsleri ve diğer araçlar yer altından ulaşım sağlayacak.

-Hükümet konağı yıkılarak bulunduğu alanda kent meydanı yapılacak. 

-Belediye İşhanı yıkılarak bulunduğu alanda yer altında halk otobüsü durağı ve kapalı çarşı yapılacak. -Giriş ve çıkışlar yürüyen merdivenler ile sağlanacak. Belediye İşhanının bulunduğu yerde hizmet sektörüne yönelik iki katlı ticari alanlar oluşturulacak.

-Gülbahar barajı Bingöl mesire alanına kavuşturulacak.

-Bingöl Belediyesine devredilen Askeri Alan Projesi. Alanın ön kısmının altı otopark, üst katları ofis ve iş yerleri olacak.

-Karşıyaka mahallesinden, Yenişehir mahallesine yapılacak olan 450 metre uzunluğundaki yaya köprüsü ile kentin iki yakasının birleştirilmesi sağlanacak, mesafe bir kilometreye düşürülecek.

-Çapakçur Köprüsü Endüstri Meslek Lisesi yamacına yapılacak şelale projesi.

Bingöl’de iki adet şelale yapılacak, su sesinin etrafında oturma bankları ile huzurlu şehir imajı oluşacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buyankara:, , Birleşmeyeceğiz,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Buyankara:  Birleşmeyeceğiz
Buyankara:  Birleşmeyeceğiz
Yorumlar
Haber Yazılımı