Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 00:25 Bu haber 1232 kez okundu
 
Buzağı destekleme müracaatları başladı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, buzağı, malak, manda, anaç koyun keçi, erkek sığır ve arılı kovan desteği için başvurulan başladığını bildirdi.
- Haberi
Buzağı destekleme müracaatları başladı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2019 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Resmi Gazete’de yayımlandığı belirtilerek, destek verilecek alanlar hakkında bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi; “Buzağı desteklemelerinden faydalanmak isteyen yetiştiricilerimizin 1. dönem destekleme müracaatlarını 31 Aralık 2019 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. 2. dönem destekleme müracaatları ise 01.04.2020- 15.06.2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Soy kütüğüne kayıtlı yetiştiriciler damızlık sığır yetiştiricileri birliğine, birlik üyeliği olmayanlar ise doğrudan il/ilçe müdürlüklerine müracaat edeceklerdir.

Ayrıca malak, dişi manda ve sürü yöneticisi istihdam destekleri için müracaatlar, 31 Aralık 2019 tarihine kadar il ve ilçe müdürlüklerimize yapılacaktır. Besilik erkek sığır desteklemeleri için başvurular il/ilçe müdürlüklerine yapılacaktır.

Anaç koyun- keçi desteklemeleri için 02.12.2019 tarihine kadar yetiştiricinin üyesi olduğu damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğine müracaatta bulunması gerekmektedir.

Hayvancılık desteklemeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen yetiştiricilerimiz, ilde hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği şube müdürlüğüne, ilçelerde ise ilçe tarım ve orman müdürlüklerine müracaat edebilirler.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buzağı, destekleme, müracaatları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı