Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 00:54
 
“Camiler, medeniyetimizin tapularıdır”
Bingöl İl Müftülüğü, “Camiler ve Din Hizmetine adanmış ömürler” temasıyla Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliği düzenledi.
GÜNDEM Haberi
“Camiler, medeniyetimizin tapularıdır”

Bingöl Merkez Hacılar Camisi bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Müftüsü Muharrem Genç, kurum müdürleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte konuşan Vali Mantı, camilerdeki birlik ve beraberliğin toplumun diğer alanlarına da yansımasına ümit ettiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti, Türk Devleti ve Türk Milletinin bulunduğu yerin daha üstünde bir yerde olması gerektiğini belirten Mantı, şunları söyledi:

“Mümin hiçbir zaman ümitsizlik içerisinde değildir. İman ediyor ve inanıyoruz ki ülkemizin bulunduğu yer burası değil, Türkiye Cumhuriyetinin, Türk Milletinin ve Türk Devletinin bulunduğu yer daha da üstlerdir. Bazı problemlerimizi de zaman zaman hatırlamamız ve zaman zaman yaptığımız yanlışlarla yüz yüze gelmemiz lazım. Bugün bizim dinimizin emrettiği bazı hususların hilafına, bazı icraatları yaptığımız da ortada. Bizler, birlik ve beraberliğimizi ancak ve ancak, güven esasına dayanarak, birbirimize güvenerek, bölücülük, fitne, fesatta mahal bırakmayacak şekilde çalışarak ancak birlik ve beraberliğimizi tesis edebiliriz. Şuanda ülkemizin her yerinde doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde devletimiz her konuda milletiyle beraber, bir ve beraber olarak olaylara hakim devam ediyor ve etmeye de devam edeceğiz”

Bingöl Müftüsü Genç ise, yaz döneminde camilerde 25 bine yakın öğrencinin eğitim aldığını söyledi.

Millete hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayan Genç, şöyle dedi:“Camiler, medeniyetimizin tapularıdır. Mezar taşları, kitabelerimiz, medeniyetimizin, vatanımızın tapu senetleridir. Din görevlilerimiz, bunun içinin mamur edilmesi için gayret eden kardeşlerimizdir. Camiler haftası, camileri anlamak, içini imar etmek için aslında bir hafta yeterli değil, bu sembolik bir zamandır. Camilerimizde bu yazın 25 bine yakın öğrencimizi okuttuk. 200’ü aşkın 4-6 yaş grubu öğrencilerimiz var. şuanda Kur’an kurslarımızda 5 bin 500’ü aşkın öğrencimiz var. Kur’an kurslarımızda 120’ye yakın erkek, 60’şa yakın hafızlık yapan kız çocuklarımız var. Biz, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz”

Yapılan konuşmaların ardından etkinlik, müftülük korusunun ilahi dinletisi, ödül töreni ve dua okunmasıyla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Camiler,, medeniyetimizin, tapularıdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı