Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 00:48 Bu haber 1541 kez okundu
 
Çapakçur’un çehresi değişiyor
Bingöl Belediyesi, Çapakçur viyadüğünün iki tarafında başlattığı çalışmalarla, köprünün çehresini değiştiriyor.
GÜNDEM Haberi
Çapakçur’un çehresi değişiyor

Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan Çalışmalarla Çapakçur Viyadüğünün Düzağaç tarafında 300 metrelik alanda oturma grupları, Dekoratif duvar, Yürüyüş yolu, Çiçek havuzları, Çeşme, Bingöl yazısı selfia alanı, Işıklandırma, Fiskiye havuzları ve Peyzaj düzenlemesi yapacak.

Çalışmalar kapsamında Kültür kavşağında Endüstri Meslek Lisesi tarafındaki kavşak genişletilerek, hem trafik akışında bir rahatlama sağlanacak, hem de yapay bir şelale yapılarak bölgeye güzel bir görüntü verilecek.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Erdal Arıkan, daha önce Çapakçur Viyadüğü iç tarafına çiçeklerin konulduğunu ve güzel bir görüntü elde edildiğini anımsattı.

Çapakçur viyadüğünün iki tarafına da yapılacak çalışmalarla hem vatandaşların rahat oturup dinleneceği alanlar oluşturacaklarını, hem de güzel bir görüntü kazandıracaklarını anlatan Arıkan, “Çapakçur viyadüğünün iki tarafına farklı çalışmalar yapılacak. Bu çalışmalarda DSİ tarafında 300 metrelik alanda oturma grupları, Dekoratif duvar, Yürüyüş yolu, Çiçek havuzları, Çeşme, Bingöl yazısı selfia alanı, Işıklandırma, Fiskiye havuzları ve Peyzaj düzenlemesi yapılacak. Kültür Kavşağı tarafına da ilk olarak kavşak alanı genişletilerek trafik akışında bir rahatlama sağlanacak. Buradaki çalışmalarda bir de yapay bir şelale yapılacak. Tüm bu çalışmaların tamamlanmasıyla hem güzel bir görüntü oluşacak, hem de vatandaşlarımızın rahat oturup dinlenebileceği alanlar oluşturmuş olacağız. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor, inşallah en kısa sürede çalışmalarımız tamamlanacaktır” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çapakçur’un, çehresi, değişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı