Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 00:18
 
Çelik, yeniden başkanlığa seçildi
Diyanet-Sen Bingöl Şubesinin 3. Olağan Kongresine tek listeyle başkanlığa aday olan Muhittin Çelik, yeniden başkanlığa seçildi.
GÜNDEM Haberi
Çelik, yeniden başkanlığa seçildi

Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezinde Cumartesi günü yapılan Diyanet-Sen Bingöl Şubesinin 3. Olağan Kongresine İl Müftüsü Muharrem Genç, şube başkanları ve üyeler katıldı.

Diyanet-Sen Bingöl Şube Başkanı Çelik, burada yaptığı konuşmada, 4 yıl önce aynı amaç için bir araya geldiklerini ve üyelerin desteğiyle başkanlığa seçildiğini anımsattı.

Daha önce başkanlığa seçildiğinde 4 yıllık bir yol haritasını belirlediklerini ve çilelerle karşılaşabilmeyi göze alarak, başkan seçildiğini ifade eden Çelik, “O günlerde konuşulan sorunlarımızın birçoğunu hamdolsun ki bugün konuşmuyoruz.  Hatırlayın 4 yıl önce başımızda bir rotasyon sıkıntısı vardı . Mücadelesini yaptığımız çözüm yollarını aradığımız sınavsız geçişimiz yani ilitamımız vardı. Kuran kursları için eğitim öğretim yardımı alabilme çabamız vardı. Bayram izinleri ile ilgili sorunlarımız cuma izinleri ile ilgili engeller vardı. Dini nikah talebimiz vardı. 4/B sözleşmelilerin izin haklarında düzenleme, bütün bayramlarda mesai ücreti gibi dile getirmekten çekinmediğimiz sorunlarımız vardı. 4 yıl sonra yine bir aradayız. Biraz daha mutlu biraz daha onurlu biraz daha yüklenilmiş görevi yerine getirebilme özgüvenine sahip, sizden aldığımız gücü kazanıma dönüştürme haklılığı. Bunun adına sendikalı olmanın, örgütlü bir güçle yol almanın, bir değil binlerin gücünü arkamıza almak istiyoruz. İşte bunun adına ‘Sen yoksan biz bir eksiğiz’ diyoruz “ ifadelerini kullandı.

BU ÇATI ALTINDA ÇALIŞMAK, AZİM VE MÜCADELE İSTER”

Konuşmasında, “Diyanet İşleri Başkanlığı  bünyesinde çalışmak özveri ister, mücadele ve azim ister” diyen Çelik, şöyle devam etti: “Tarihin her döneminde, din ve diyanete saldırmakla görevli olan şer odaklarının varlığını müşahede ettik. Her dönemde ortaya atılan ebu cehillerle karşılaştık. Bizler peygamber varisi bir mesleğin emanetçileriyiz. Peygamber(sav)’in emanetini yere düşürmemek için, Kur'an-ın nurunu söndürmemeleri için kendimizi siper ettik .Etmeye de devam edeceğiz. 4 yıllık süre içerisinde diyanetimize kara çalmaya çalışanlar, türlü hilelerle karşımıza dikildiler . Bir sabah uyandığımızda Diyanet İşleri Başkanlığını makam aracı üzerinden vurmak istediler. Bir sabah uyandığımızda fetva krizini önümüze koydular . Bir sabah uyandığımızda Diyanette faiz var yalanını uydurdular. Diğer taraftan Diyaneti kerhaneye benzetmek isteyen âlim görünümlü hainlerin karalama eğilimini gündem ettiler. Siyonizm destekli, şer odaklı televizyon kanalında, ahlaksızlığı servis edip, çıplaklığı dinin vazgeçilmezi haline getirmek istediler. Bütün bunlar yaşanırken din görevlilerinin en büyük sendikası olan Diyanet-sen kayıtsız kalamazdı. Diyanet bizimdir , diyanetime ve başkanıma dokunma sloganlarıyla Diyanet İşleri Başkanlığına sahip çıkan, 81 ilde eş zamanlı eylemler yapan bizlerdik. Çünkü biz biliyorduk ki, Diyanet olmadan, Diyanet-sen olmaz. Din görevlileri olmadan bizler olamayız. Unutmayın bu mücadelenin hiçbir yerinde olamayan, bugün herşeyin göbeğindeymiş gibi davranamaz.

Kendimizi bu davaya vakfetmek, taşıdığımız misyonun hakkını vermek din görevlisinin asli görevidir. Bu dava, ne koltukları işgal etmek için, ne güç gösterisi yapmak için ne de ağlama duvarına dönüştürmek için vardır”

GENÇ’TEN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

İl Müftüsü Genç ise, yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

Kongrenin hayrlara vesile olması temennisinde bulunan Genç, Çelik’e ve ekibine başarılar diledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelik,, yeniden, başkanlığa, seçildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çelik, yeniden başkanlığa seçildi
Yorumlar
Haber Yazılımı