Haber Detayı
20 Mayıs 2022 - Cuma 18:00
 
CHP’DEN ÜNİVERSİTEYE YAPILAN ALIMLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Aktaş, yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda neredeyse bütün kamu kurum ve kuruluşlara yapılan alımların tamamının AKP üyeleri ve yakınlarından oluşması tesadüf müdür?” dedi.
SİYASET Haberi
CHP’DEN ÜNİVERSİTEYE YAPILAN ALIMLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Aktaş, Bingöl Üniversitesine yapılan personel alımı ile ilgili açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Bingöl Üniversitesine yapılan personel alımlarında kamuoyunda oluşan torpil iddialarına ilişkin bu açıklamayı yapma gereği duyduklarını ifade eden Aktaş, şunları söyledi: “8 farklı alanda yapılan personel alımlarında yaş sınırı 6 alan için 32 yaş, 1 alan için 35 yaşından gün almamış olmak 1 alanda ise yaş sınırı olmaksınız alımlar gerçekleştirilmiştir.

Bilgisayar teknolojisi ve programlama alanında gerçekleştirilen alımda yaş sınırı 35 yaşından gün almamış olmak ve Bilgisayar teknolojisi ve programlama alanıyla ilgisi olmayan elektrik ve elektronik alanına giren Ccvt kamera sistemleri sertifikası istenmiştir. Ne tesadüftür ki bu yaş sınırı ve belge sadece ak parti seçim işleri başkan yardımcısında mevcuttur.

Alan dışı istenen sertifika haricinde başvuru yapan kişilerin KPSS puanı alımı yapılan kişiden yüksek olmasına rağmen 59,44 puanla bahsi geçen kişinin işe alınması kamuoyu vicdanını rahatsız etmektedir. 

Son zamanlarda neredeyse bütün kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan alımların tamamının AKP üyeleri ve yakınlarından oluşması tesadüf müdür?

Ülke de artan intihar hızının nüfus oranına göre kıyasında Bingöl ilk sıralarda bulunmakta. İntiharların psikolojik, sosyolojik ve ekonomik nedenleri olduğu gibi kişinin haksızlığa uğratılması ve çaresizliğe sürüklenmesi de bu düşünceyi körüklemektedir. Bir zümreye değil tüm yurttaşlara hakkaniyetle yaklaşılması en azından intihar vakalarının bir sebebini ortadan kaldırmaya yetecektir.

Bingöl halkı ve gençlerimiz umutlarını yitirmesin Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün haksızlıkların karşısında olacağımızın bilinmesini isteriz.”

(Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’DEN, ÜNİVERSİTEYE, YAPILAN, ALIMLARLA, İLGİLİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı