Haber Detayı
05 Haziran 2022 - Pazar 16:39
 
ÇİFTÇİLERE MAKİNE DESTEĞİ
Bingöl’de 45 çiftçiye yüzde 50 hibeli makine-ekipman dağıtımı yapıldı.
- Haberi
ÇİFTÇİLERE MAKİNE DESTEĞİ

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2020-2021 Başvuru Dönemi'nde ilimizde onaylanarak Bakanlığımıza gönderilen 67 projenin tamamı hibe desteği almaya uygun görülerek onaylandı. Onaylanan 67 projeden 45' hibe sözleşmesi imzaladı. Hibe sözleşmesi imzalan 45 proje için makine-ekipman dağıtım töreni düzenlendi. Törende daha önce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü envanterine katılan su ürünleri faaliyetleri için iki adet fiber tekne ile 50 hibeli olarak sahiplerine dağıtılmak üzere, 9 adet Çayır Biçme Makinesi, 8 adet Mibzer, 8 adet Römork, 6 adet Kültüvatör, 4 adet Pulluk, 4 adet Sabit Yem Karma Makinesi, 2 adet Sap Toplama Makinesi, 1 adet Atomizör, 1 adet Biçerbağlar Makinesi, 1 adet Gübre Serpme Makinesi, 1 adet Ceviz Soyma Makinesinin teslimi yapıldı.

Programda konuşan Vali Kadir Ekinci, "Bingöl son yıllarda tarımsal alanda önemli bir gelişme göstermekte, her geçen gün yeni yatırımlarla tarımsal üretim artmakta ve tarımsal altyapı güçlenmektedir. Bugün burada Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2020-2021 Başvuru Dönemi'nde ilimizde onaylanarak Bakanlığımıza gönderilen ve tamamı onaylanan 67 projeden hibe sözleşmesi imzalayan 45'inin makine-ekipman dağıtımını ve daha İl Müdürlüğümüz envanterine kattığımız ve su ürünleri çalışmalarında kullanılacak olan iki adet fiber teknenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bugün dağıtımını gerçekleştirdiğimiz 45 adet tarımsal makine-ekipmanın toplam yatırım tutarı 1 Milyon 625 Bin 578 ₺ olup hibe Miktarı 812 Bin 790 ₺ dir. Yatırımlarımızın İlimize, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Açılış törenine, Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Burhan Bahadır, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan Koç, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ali Aba, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkan Vekili Ahmet Kaysadu, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan ve hak sahibi olan çiftçiler katıldı.

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİFTÇİLERE, MAKİNE, DESTEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı