Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 02:14
 
“Değerlerimiz gerektiği gibi toplumda yaşatılmıyor”
Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “Günümüz toplumunun yozlaşmış olmasının, en önemli nedenlerinden biri, değerlerimizin gerektiği gibi toplumda yaşatılmamasındandır. Değerlerimizle yetiştirmediğimiz her ferdin vebali anne, baba ve biz eğitimcilerindir” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Değerlerimiz gerektiği gibi toplumda yaşatılmıyor”

2018 yılı Değerler Eğitimi Detay Projesi tanıtımı TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi konferans salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin  başkanlığında gerçekleşen toplantıya, okullarda görevli değerler eğitimi temsilcisi  öğretmenler katıldı.

Yapılan bilgi sunumunun ardından, konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, değerler eğitimini çok önemsediğini ifade etti.

Engin, “Değerler eğitimi konusu Türkiye’nin gündeminde ağırlıklı bir şekilde var olmaya devam ediyor, devam etmesi de  gerekiyor. Sadece değerler eğitiminin  çocuklara aktarılması gereken bir program olarak görmemek gerekir” dedi.

Engin şunları söyledi: “Ana hatlarıyla çok önemli konular içeriyor. Bu değerleri öğretmen önemsiyorsa ve öğrenciye verebiliyorsa değerlerine bağlı bir nesil yetişir. Okul, idarecisine göre şekillenir, öğretmenlerimiz okul müdürüne göre şekillenecek, öğrenci de öğretmene göre şekillenecek. İdareci öğretmene sevgisini ve saygısını gösterecek ki, öğretmen de öğrencisine sevgi ve saygısını gösterecek. Öğretmeni model alan öğrenci sevgi ve saygıyı bilerek, göstererek yetişecek. Milli eğitim olarak ilk hedefimiz, öğrenciyi kendisine, ailesine, çevresine, milletine ve vatanına faydalı bir birey olarak en iyi şekilde yetiştirmektir. Günümüz toplumunun yozlaşmış olmasının, en önemli nedenlerinden biri, değerlerimizin gerektiği gibi toplumda yaşatılmamasındandır. Değerlerimizle yetiştirmediğimiz her ferdin vebali anne, baba ve biz eğitimcilerindir.”

Proje çalışmalarının,  okullarda öğrenci ve velileri bilgilendirmeye yönelik seminerlerle devam edeceği bildirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Değerlerimiz, gerektiği, gibi, toplumda, yaşatılmıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı