Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 17:43
 
DEPREMZEDELERE KONTEYNIR GÖNDERİLDİ
Karlıova’da meydana gelen deprem sonrasında bölgeye gönderilen konteynırların yetersiz olması nedeniyle yeni konteynırlar gönderildi.
GÜNDEM Haberi
DEPREMZEDELERE KONTEYNIR GÖNDERİLDİ

Karlıova İlçesinde 14 Haziran 2020 tarihinde meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremde, Karlıova, Adaklı ve Yedisu ilçeleri ve bu ilçelere bağlı köylerde; 4 bin 833 konut ve ahır hasar gördü.

Deprem sonrasında afetzedeler için gönderilen konteynırların yetersiz kalması üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yeni konteynır talebinde bulundu.

AFAD İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Karlıova İlçesi Kaynarpınar Köyü merkezli meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki deprem sonrası yüzlerce ev ağır hasarlı ve yıkık olarak ilgili kurumlarca tespit edilmişti. Vatandaşlarımızın barınabilmeleri amacıyla birinci etap konteyner ve çadırlar depremin hemen ardından ilimize getirilerek depremzede vatandaşlara dağıtımı yapılmıştı. Konteynerların yetersiz gelmesi nedeniyle ikinci etap konteyner (470 adet) AFAD Başkanlığımızdan talep edilmiş olup, başkanlığımızca 168 adedi ilimize gönderilmiştir. 302 adet konteyner daha önümüzdeki günlerde ilimize sevk edilecek olup, onarım ve tadilat çalışmalarından sonra vatandaşlara teslim edilecektir” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEPREMZEDELERE, KONTEYNIR, GÖNDERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı