Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 09:57
 
Dere yatağında uyuşturucu operasyonu
Son günlerde bir tonun üzerinde uyuşturucu maddenin ele geçirildiği Genç İlçesinde, 3 ayrı noktada daha uyuşturucu ele geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Dere yatağında uyuşturucu operasyonu

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Genç İlçesi kırsalında 255 kilogram kubar esrar, 53 kilogram Skunk ve 29 kilogram toz esrar ele geçirildi” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde;  Bingöl İli Genç ilçesi kırsalında şüpheli şahıslar tarafından yüklü miktarda yasadışı kenevir ekimi yapıldığı ve kenevir tarlalarından esrar elde edilerek piyasaya sürüleceğine dair elde edilen bilgiler doğrultusunda; 17 Eylül 2021 tarihinde Genç ilçesi kırsalında icra edilen operasyonda tarla ve dere yatağı içerisinde yapılan aramada (3) farklı noktada dere yatağı kenarında kurutulmaya bırakılmış (255.100) gr kubar esrar, tarla içerisinde kurutulmaya bırakılmış (53.300) gr skunk ve (29.100) gr toz esrar maddesi ele geçirilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle ilimiz genelinde uyuşturucu veya uyarıcı madde ile mücadeleye aralıksız olarak devam etmektedir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dere, yatağında, uyuşturucu, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı