Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 23:35
 
Devrilen direkleri köylüler onardı
Bingöl Merkez’e 20 kilometre uzaklıkta bulunan Emtağ köyü yıllardır elektrik sorunlarıyla boğuşuyor. Son yağışlarla birlikte köyde etkili olan fırtına, 20 elektrik direğinin devrilmesine neden oldu, köy karanlıkta kaldı. Devrilen direkleri köylüler kendi imkanlarıyla onarmaya çalıştı.
GÜNDEM Haberi
Devrilen direkleri köylüler onardı

Bingöl Merkez’e bağlı Emtağ köyünde yıllardır elektrik çilesi yaşanıyor. Köylüler yıllardır devrilme tehlikesi bulunan elektrik direklerini, tahta dayayarak ayakta tutmaya çalışıyordu. Son yağışlarla birlikte etkili olan fırtına köy içerisindeki 20 elektrik direğinin devrilmesine neden olurken, köy karanlıkta kaldı. Yolun kapalı olması nedeniyle FEDAŞ ekipleri köye gidemeyince köylüler kendi imkanlarıyla elektrik direklerini onarmaya başladı.

Kar yağışı ile birlikte köy yollarının ulaşıma kapandığını belirten Emtağ Köyü Muhtarı Süleyman Bulukgiray, “İl Özel İdaresi ekipleri tarafından bölgedeki tüm köy yolları açılmasına rağmen köyümüzün yolu açılmadı. Köye gelen ekipler, yolu tam açmadan yarıda bırakıp gitti, halen iki büyük mahallemizin yolları ulaşıma kapalı bulunuyor” dedi.

Köyde yıllardır elektrik sıkıntısı yaşadıklarını belirten Bulukgiray, köy içerisinde elektrik direklerinin onarılması için FEDAŞ’a dilekçe ile başvurmalarına rağmen çözüm üretilmediğini söyledi.

Bulukgiray, “Köyümüzde yıllardır elektrik sorunu yaşanıyor. Elektrik direklerini yıllardır ağaç dayayarak ayakta tutmaya çalışıyorduk. Dört yıldır her sene elektrik direklerinin onarılması için FEDAŞ’a dilekçe veriyoruz ancak ilgilenen olmuyor. Son yağışlarla birlikte köyde etkili olan fırtına 20 direğin devrilmesine ve tellerin kopmasına neden oldu. Köy karanlıkta kalınca vatandaşlar kendi imkanlarıyla elektrik direklerini onarmaya çalıştı. Yapılan onarımların ardından köyün bir kısmına elektrik verilebildi ancak halen elektrik verilemeyen bölgeler bulunuyor” dedi.

Köylüler tarafından onarılan direklerin olası bir fırtınada yeniden devrilme tehlikesinin bulunduğunu ifade eden Bulukgiray, yıllardır çektikleri elektrik çilesine son verilmesini ve elektrik direklerinin yenilenmesi için FEDAŞ tarafından gereken çalışmaların biran önce başlatılması gerektiğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devrilen, direkleri, köylüler, onardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı