Haber Detayı
27 Eylül 2021 - Pazartesi 18:05
 
Dış ticaret eğitimleri başladı
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde dış ticarette uzmanlaşma eğitimi verilecek. Eğitimlere Bingöl’den start verildi.
EKONOMİ Haberi
Dış ticaret eğitimleri başladı

Fırat Kalkınma Ajansının, bölgenin dış ticaret hacminin artırılması hedefine yönelik yürüttüğü programlar kapsamında, ‘Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimi & Danışmanlık Programı’ başlatıldı.

Program ile; Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde hiç ihracat yapmamış firmaların dış ticaret süreçlerine adaptasyonunun sağlanması, hâlihazırda ihracat yapan firmaların ise bu konudaki yeteneklerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Bu kapsamda başlatılan eğitimlerin ilki Bingöl’de gerçekleştirildi. Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıda, uzman ekipler tarafından firma yöneticilerine dış ticaret süreçleri anlatıldı.

Firmaların mevcut durum ve ihtiyaç analizi çalışmaları, ihracata uygun ürünler ve ihracat stratejilerinin belirlenmesi, hedef pazarların tespiti ve pazar analizi, görünürlük ve tanıtım faaliyetleri, hedef pazarlardaki potansiyel müşterilerle irtibatın kurulması ve potansiyel alıcılarla yürütülecek süreçlerde mentorluk uzman danışmanlarca sağlanıyor.

Dün itibariyle Bingöl’de başlayan eğitimler, 29-30 Eylül’de Elazığ’da, 1-2 Ekim’de Malatya’da ve 7-8 Ekim’de Tunceli’de devam edecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dış, ticaret, eğitimleri, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı