Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 00:28 Bu haber 1413 kez okundu
 
Doğadan 10 torba çöp topladılar
Sorumsuz vatandaşlar tarafından doğaya gelişi güzel atılan çöpler, Bingöl Sürdürülebilir Kalkınma, Çevre Gençlik ve Sivil Toplumu Geliştirme Derneği (BİNÇEVDER) tarafından toplanıyor.
GÜNDEM Haberi
Doğadan 10 torba çöp topladılar

Bingöl’ün yeşil doğası, sorumsuz vatandaşlar tarafından çevreye gelişigüzel atılan çöplerle kirletiliyor. Çevreye atılan atıkların başında plastik pet şişeler ve poşetler geliyor. Doğada uzun yıllar bozulmadan kalabilen plastik atıklar, çevre kirliliğine neden olduğu gibi doğada beslenen kuşlar ve hayvanların ölümüne de yol açabiliyor.

Doğaya çöp atılmaması konusunda yapılan uyarılara rağmen sorumsuz vatandaşlar çevreyi kirletmeye devam ederken, duyarlı bazı vatandaşlar da doğayı çöplerden temizlemeye çalışıyor. Bingöl Sürdürülebilir Kalkınma, Çevre Gençlik ve Sivil Toplumu Geliştirme Derneği (BİNÇEVDER) Başkanı Cuma Karaasrlan, bir gurup genç ile birlikte Mirzan Mahallesi Mazrafaki Mezarlığı bölgesinde çevre temizliği yaptı.

Çevre temizliği ile ilgili açıklama yapan Karaarslan, “Bir hafta önce temizlediğimiz Mazrafaki mezarlığı çeşmesi bölgesinde ikinci temizlik etkinliğimizi yaptık. Bir haftada tam on büyük poşet dolusu çöp toplayıp konteynıra attık. Temizlemek göreviniz değilse bile çöp atmamak insanlık onurudur. Bu hızla felaketlere davetiye çıkarıyoruz” diyerek, vatandaşları doğaya çöp atmamaları konusunda uyardı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğadan, 10, torba, çöp, topladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı