Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 00:47
 
Doğalgaz kuyruğu geceden başlıyor
Kışın kapıya dayandığı bugünlerde vatandaşlar, doğalgaz aboneliği yaptırabilmek için gece saatlerinden itibaren kuyruğa girmek zorunda kalıyor. Yetkililer sorunun çözülmesi için duyarsız kalıyor.
GÜNDEM Haberi
Doğalgaz kuyruğu geceden başlıyor

Bingöl’e geçen yıl itibariyle doğalgaz verilmeye başlandı. Evlerinin doğalgaz dönüşümünü yapan vatandaşlar, doğalgaz alabilmek için uzun süre beklemek zorunda kalıyor.

Türkiye’de doğalgazın en son ulaştığı iller arasında yer alan Bingöl’de adeta bir kaos yaşanıyor. 04.11.2016 tarihinde İnönü Mahallesi’nde Kalkınma eski Bakanı Cevdet Yılmaz, dönemin valisi Yavuz Selim Köşger ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin katılımıyla açılış töreni yapılan ve ardından evlere verilmeye başlanan doğalgaz, firmaların işini zamanında yapmaması nedeniyle vatandaşı ısıtma yerine strese sokuyor. Özellikle dağıtım ve abonelik işlerinden sorumlu olan Doğugaz firması, vatandaştan gelen taleplere kulaklarını tıkayarak, 120 bin nüfusu tek büro ve 4 personele mahkum etmeye devam ediyor.  Kışın yaklaşmasıyla aboneliğe olan talebi karşılayamayan firma yetkilileri, dondurucu soğukta yüzlerce kişinin kuyrukta beklemesine neden oluyor.

SABAH SAAT 04.00’DE KUYRUK

Abonelik işlemlerini yetiştirmek için sabah saat 04.00 itibariyle firmaya ait büronun önünde nöbet tutan vatandaşlar, özellikle milletvekilleri, siyasetçiler ve ilin yetkililerinin pasif davrandığını, firmanın yarattığı mağduriyeti görmezden geldiklerini kaydetti. Doğugaz firmasının sadece abonelik işlemlerinden aylık 10 milyona yakın ciro yaptığını ileri süren vatandaşlar, bu kadar ciddi paralar kazanan bir firmanın ikinci bir büroyu vatandaşa çok gördüğünü, bir ofis kirası ve birkaç personel için 120 bin insanı mağdur ettiğini ifade etti.

“YAPTIRIM OLMAYINCA RAHAT DAVRANIYORLAR”

Doğugaz firması yetkililerinin uyarılmaması ve bir yaptırımla karşılaşma durumları olmadığı için rahat davrandığını belirten vatandaşlar, işlemlerin böyle devam etmesi halinde firmanın önünde eylem yapacaklarını kaydetti.

“DOĞALGAZ FİRMALARI İŞİNİ YAPMIYOR”

Öte yandan tesisat, kombi ve diğer doğalgaz işlerini yapan firmaların da işini zamanında yapmadığını belirten Aysel Oksever adlı vatandaş ise, firmaların işini yapmadığını, Eylül ayında tamamlanan projenin hala Doğugaz’a sunulmadığını söyledi. Firmaların denetlenmesini isteyen Oksever, “Doğalgaz işlerini alan firmalar bizi mağdur ediyor. Örneğin Eylül ayında projesini tamamlayan firma hala yetkili şirkete projesini sunmamış. Firmalara da denetim olsun, firmalar işini yapmıyor mağdur oluyoruz. Şehirde ki tüm insanlar adına mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğalgaz, kuyruğu, geceden, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı