Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 00:50
 
Doğugaz’da abone kuyruğu
Bingöl’de doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı binaların abonelik işlemlerinin yapılabilmesi için Doğugaz firması tarafından açılan büroda yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar, işlemler için ikinci bir yerin açılmasını talep ediyor.
GÜNDEM Haberi
Doğugaz’da abone kuyruğu

Bingöl’de doğalgaz döşeme işlemleri büyük ölçüde tamamlandı ancak abonelik işlemlerinde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. 10 binlerce hanenin bulunduğu Bingöl’de abonelik işlemleri tek noktada yürütülüyor.

Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan Doğugaz firmasında abonelik işlemleri nedeniyle uzun kuyruklar oluşuyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren işlem yapabilmek için Doğugaz firmasına giden vatandaşlar, bir işlem için saatlerce beklemek zorunda kalıyor.

Binlerce insanın bir noktaya mahkûm edilmesine tepki gösteren vatandaşlar, firma tarafından ikinci bir yerin açılmasını talep ediyor.

Firmanın sıkıntıyı bilmesine rağmen çözüm üretmediğini belirten vatandaşlar, “Sabahın erken saatlerinde işlem yapabilmek için gelip sıra alıyoruz. İşlemlerin tek yerde yapılması ve personel yetersizliği nedeniyle saatlerce beklemek zorunda kalıyoruz. Önümüz kış. Çalışmaların daha yürütülmesi için en kısa zamanda ikinci bir yerin açılmasını talep ediyoruz” dediler.

Doğalgaz başlama işinin sadece Doğugaz firmasında abonelik işlemlerinin yapılmasıyla sınırlı olmadığını belirten vatandaşlar, saatin bağlanması, gazın bırakılması gibi işlemler de günlerce sürüyor” diyerek, kış gelmeden personel sayısı arttırılarak çalışmaların hızlı bir şekilde yürütülmesini istediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğugaz’da, abone, kuyruğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı