Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 00:43
 
Doğum hastanesinde ultrason personeli kalmadı
Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görevli iki ultrason görevlisi de tayin edilince hastalar mağduriyet yaşıyor.
GÜNDEM Haberi
Doğum hastanesinde ultrason personeli kalmadı

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki ultrason görevlilerinin tayin edilmesi hasta yakınlarının tepkisini çekti. Hastane kadrosundaki iki ultrason görevlisinin de aynı dönemde tayin edilmesi ultrason birimini işlevsiz bıraktı.

Bayram sonrası ultrason hizmetlerinin verilemediği için hastaneye giden hasta ve hasta yakınları muayene olamadan geri dönmek zorunda kalıyor.

Hastanedeki iki ultrason görevlisine aynı anda tayin verilmesine tepki gösteren vatandaşlar, konunun incelemeye alınmasını istedi. 

Tayin isteyen personele muvafakat verilmesini eleştiren bir hasta yakını, “Hastanede görevli iki ultrason personeli de aynı dönemde tayin alıp gidiyor. Tayin alıp giden personelin yerine yeni atama yapılmadan iki personelin de gönderilmesi büyük mağduriyet oluşturuyor. Sabahın erken saatinde muayene için geldik ama personel olmadığı için muayene olmadan dönüyoruz” dedi. 

Hasta yakınları ultrason görevlisi olmadığı için mağduriyet yaşadıklarını belirterek, sorunun ivedilikle çözülmesini istedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğum, hastanesinde, ultrason, personeli, kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı