Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 00:23 Bu haber 636 kez okundu
 
“Donanımlı öğrenciler yetiştirmeliyiz”
Öğretmenlerle bir araya gelen Vali Kadir Ekinci, “Nitelikli, donanımlı öğrenciler için el ele çalışmalıyız. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri için farklı projeler çalışmalıyız” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Donanımlı öğrenciler yetiştirmeliyiz”

Merkez Ankara Büyükşehir İlkokulu ve Sultan Abdulhamid Han Orta Okulu’nu ziyaret eden Vali Kadir Ekinci, Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Okul Müdürleri ve idareciler tarafından karşılandı.

İlk olarak Ankara Büyükşehir İlkokulunu ziyaret eden Vali Ekinci, okul müdüründen okulun fiziki kapasitesi, öğrenci mevcudu, sosyal ve sportif etkinlikleri ile öğretmen kadrosu hakkında bilgi aldı.

Vali Ekinci daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürü ile birlikte derslikleri ziyaret etti.  Öğrenciler ile “gelecekte düşündükleri meslekler” üzerine sohbet eden Vali Ekinci öğrencilere, zamanı etkin kullanmalarını ve bol bol okuma yapmalarını tavsiye etti.

Derslik ziyaretleri sonrasında öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Ekinci, öğretmenlerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Öğretmenlerden sosyal etkinliklere yoğunlaşmalarını isteyen Vali Ekinci, daha sonra Sultan Abdulhamid Han Orta Okulu ziyaret edildi.

Burada da derslikleri ziyaret eden Vali Ekinci, çocuklara en son okudukları kitabı ve ilgi duydukları kitap türlerini sordu.

Daha sonra okulun farklı birimlerinde incelemelerde bulunan Vali Ekinci, öğretmenler odasında okul öğretmenleri ve idarecileri ile bir araya geldi.

Burada konuşan Vali Ekinci, “Aydınlık ve müreffeh yarınlar için en fazla insan unsuruna zaman ayırmalı, mesai harcamalıyız. Nitelikli, donanımlı öğrenciler için el ele çalışmalıyız. Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimleri için farklı projeler çalışmalıyız. Bu konuda öğretmenlerimizin büyük bir çaba ve gayret içinde olduklarını gözlüyorum. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Donanımlı, öğrenciler, yetiştirmeliyiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı