Haber Detayı
21 Mayıs 2021 - Cuma 17:15
 
DÜNYADAN ÇOK DAHA İYİYİZ
Yılmaz, “Çok şükür gerek sağlık alanında, gerek ekonomik büyüme anlamında dünyadan çok daha iyiyiz” dedi.
SİYASET Haberi
DÜNYADAN ÇOK DAHA İYİYİZ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar, Genç İlçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Cevdet Yılmaz, Türkiye’de 1994, 1999 ve 2001 yıllarında ekonomik kriz yaşadığını belirterek, “O dönemlerle bu dönemin farkı nedir derseniz, şöyle bir fark var. O dönemde dünyada kriz yoktu, dünya büyüyordu ama Türkiye’de kriz vardı. Bugün biraz sıkıntılarımız var ama dünyada da var. Geçen sene dünya ekonomisi yüzde 3.5 küçüldü. İkinci dünya savaşından bugüne kadar en büyük küçülme yaşanmış. Bu ortamda biz yüzde 1.8 büyümüşüz. Yeter mi? Elbette yetmez ama dünya ile mukayese etmek lazım, dünyanın hali ne, bizim halimiz ne? Dünyadan iyi miyiz, kötü müyüz? Buna bakmamız lazım. Çok şükür gerek sağlık alanında, gerek ekonomik büyüme anlamında dünyadan çok daha iyiyiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANAYİ YATIRIMI BİNGÖL’DE YAPILDI”

Bingöl’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yılmaz, şunları söyledi: “Bingöl’de havaalanı, organize sanayi bölgesi, üniversite, Gülbahar Barajı, yollarımız, toplu konutlar, şehir altyapıları, hastaneler, okullar yapıldı. Bırakın Doğu Anadolu Bölgesini, Türkiye’nin en büyük sanayi yatırımı SÜTAŞ tarafından Bingöl’de yapıldı. 1.1 milyar lira değerinde bir yatırım. İnşallah tam kapasiteye çıkınca doğrudan bin kişiye, dolaylı olarak 10 bin aileye faydası olacak. Her konuda büyük bir dönüşüm yaşıyoruz, kim ne derse desin.”

“GENÇ’E POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”

Köyler için ayrılan ödenekle ilgili bilgi veren Yılmaz, Genç İlçesine pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirtti. Yılmaz, şunları söyledi: “Bu yıl köy hizmetleri için Bingöl’e 39,5 milyon lira ödenek aktarıldı. Bunun 10 milyon liradan fazlası sadece Genç ilçesine ayrıldı. İlçemize hayırlı olsun. Genç, dağınık bir ilçemiz, coğrafyası zor bir ilçe. O yüzden biz de ne yapıyoruz, Genç’e pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Yoksa bütün ilçelerimizi seviyoruz, Karlıova’yı da, Solhan’ı da, Yayladere’yi de, Yedisu’yu da, Adaklı’yı da. Hepsi bizim ilçemiz ama belli kriterlerle ister istemez buraya pozitif ayrımcılık yapıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜNYADAN, ÇOK, DAHA, İYİYİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı