Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 00:24
 
“Eleştirebilirsin, tehdit edemezsin”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Kendi seçmeninin hakkını koruyamayan, milletin hakkını koruyamaz. Dolayısıyla biz, seçmenimizin oyunu başkaları almasın diye her türlü itirazımızı yaptık”
GÜNDEM Haberi
“Eleştirebilirsin, tehdit edemezsin”

Genç ilçe Belediye Başkanlığınca ilçe merkezinde düzenlenen iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ramazan orucunun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

İslam ülkelerinin Türkiye kadar şanslı olmadığını belirten Yılmaz, ramazan ayına ve Ramazan bayramına çok zor şartlar altında hazırlanan bir ümmet olduğunu ifade etti.

Geçen Mart ayında yerel seçimlerin yapıldığını ve seçimlerin geride kaldığını söyleyen Yılmaz, şöyle dedi:

“Türkiye’nin 81 ilinde yerel seçimler yapıldı. Seçimler, çok şükür olaysız bir şekilde, huzur içerisinde tamamlandı. kim hangi partiye oy vermişse versin, demokratik hakkını kullandıkları için herkese teşekkür ediyorum. Genç halkının verdiği güçlü bir destekten dolayı kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum”

-İSTANBUL SEÇİMİ

Yüksek Seçim Kurulu Kararıyla İstanbul seçiminin iptal edildiğini ve yeniden yapılacağını anımsatan Yılmaz, “Önümüzde sadece İstanbul seçimleri kaldı. İstanbul’da seçimler yapıldı, seçimlerden sonra bütün demokratik ülkelerde olduğu gibi, bizde de itiraz hakları var. Bizde partimizin ve milletimizin hakkını korumak durumundayız. Kendi seçmeninin hakkını koruyamayan, milletin hakkını koruyamaz. Dolayısıyla biz, seçmenimizin oyunu başkaları almasın diye her türlü itirazımızı yaptık. Oyların sadece yüzde 10’u sayılabildi. Bu yüzde 10 sayım sonucunda aramızdaki fark 28 bin küsuratlardan, 13 bin civarına düştü. Buradan da gördük ki, bizim çok sayıda oyumuz maalesef ya yazmamışlar, ya başkasına yazmışlar. Ölülere bile oy kullandırmışlar, sandık başkanlarını ise memurlardan seçmek yerine belediyelerden, bankalardan, hiçbir yetkisi olmayan insanları getirip sandık kurulu başkanı yapmışlar. Bütün bu tespitlerden sonra, Yüksek Seçim Kurulu, seçimlerin yenilenmesine karar verdi.  Bu doğru ve hukuki bir karardır. Kim ne derse desin, Yüksek Seçim Kurulu, bize göre isabetli bir karar vermiştir”

-“KİMSENİN YARGIYI TEHDİT ETME HAKKI YOKTUR”

İnsanların, yargının verdiği kararları eleştirme hakkına sahip olduğunu, ancak yargıya hakaret etme, tehdit etme hakkına sahip olmadığını vurgulayan Yılmaz,

“Biz buna saygı duyuyoruz. Herkes yargı kararlarını eleştirebilir, ama hiç kimsenin yargıya hakaret etme hakkı yoktur. Hiç kimsenin yargıçları tehdit etme hakkı da yoktur. Eleştirebilir, siyasi görüşünü söyleyebilir, yargı kararını beğenmeyebilir herkesin bu hakkı vardır. Ama hiç kimsenin yargıya tehdit göndermeye, yargıdaki insanları birebir hedef göstermeye hakkı yoktur. Maalesef bunları da yaşadık”  Yüksek Seçim Kurulu, hiç kimsenin hakkını alıp bir başkasına vermedi. Hiç kimsenin mazbatasını alıp kimseye de vermedi. Sadece şu kararı verdi; ‘bu seçime gölge düşmüştür, daha düzgün bir seçim yeniden yapılsın’ dedi. Bu seçimde de İstanbul halkı son sözünü söyleyecek. Bizim adayımıza oy verirlerse bizim adayımız seçilecek, Cumhuriyet Halk Partisinin adayına verirlerse onları adayı seçilmiş olacak. Bizim her zaman vatandaşın iradesine saygımız var, bunu tartışmayız. Ama birileri bizim hakkımızı gasp etmeye çalışırsa, kusura bakmasınlar elimizden gelen her türlü gayreti sarf ederiz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, İstanbul’da yaşayan Gençlilerin de 23 Haziran seçimlerinde AK Partiye oy vermeleri konusunda destek istedi.

Programa, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Eleştirebilirsin,, tehdit, edemezsin”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Eleştirebilirsin, tehdit edemezsin”
Yorumlar
Haber Yazılımı