Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 00:00
 
"En iyi çiçek sepeti" Bingöl'den
Türkiye Çiçekçiler Birliğince (TÇB) Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 6. Geleneksel Çiçekçiliğin "En"leri Ödül Töreni'nde 15 kategoride ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada Bingöl’den katılan Hayrullah Alpay, birinci oldu.
GÜNDEM Haberi

Türkiye Çiçekçiler Birliği Başkanı İsmail Başaran, ilçedeki bir otelde düzenlenen törende, ülkenin doğusunda uzak ve zor bölgelerinde çiçekçilik yapanların yarışmada birinci olmasını anlamlı bulduğunu söyledi.

Yarışmacıların kazandığı ödülü Mehmetçik Vakfına bağışlamasının gurur verici olduğunu belirten Başaran, "Barış Pınarı Harekatı'na destek oldular. Ülkemizi ve bayrağımızı seviyoruz, barış harekatını sonuna kadar destekliyoruz. İnşallah oradan da hayırlarla döneceğine inanıyoruz." dedi.

BİNGÖL VE MUŞ BİRİNCİ OLDU

Tören kapsamında, çiçekçilerin hünerlerini sergilediği ve geleneksel hale gelen çiçek şov yapıldı. 20 dakikada en iyi çiçek sepetini yapma yarışmasında birinciliği Muş ve Bingöl'den katılan Hayrullah Alpay ve Yavuz Taşdemir elde etti. Mehmet Gürbüz ile Mehmet Bener ikilisi ikinciliği, Murat Kale ile Ömer Aksoy üçüncülüğü elde etti.

Yarışmanın birincileri Alpay ve Taşdemir, kazandıkları bin 500 liralık para ödülünü Mehmetçik Vakfına bağışladı. Törende, Mehmetçik'e destek için 20 bin lira bağış toplandı.

Bingöl Ezel Çiçeklik işletmecisi Hayrullah Alpay, katıldığı yarışmada elde ettiği başarıyı, mesleğine olan sevgisinden ve tecrübesinden kaynaklandığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "En, iyi, çiçek, sepeti", Bingöl'den,
Yorumlar
Haber Yazılımı