Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 17:32
 
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ NEDEN AÇILMIYOR?
Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata; “Engelsiz Yaşam Merkezi 5 yıldır açılış bekliyor. Bina kendi başına engelli kaldı” dedi.
GÜNDEM Haberi
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ NEDEN AÇILMIYOR?

Bingöl Belediyesi ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında 2017 yılında imzalanan sözleşme kapsamında, Bingöl’de engelli vatandaşlar için Engelli Yaşam Merkezi binasının yapılması gerekiyordu. 2 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan ve 2 milyon 800 bin TL bütçe ayrılan Engelli Yaşam Merkezi binasını 2020 yılında tamamladı.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 2020 yılında yaptığı bir açıklamada, “Engelli kardeşlerimizin sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirebilecekleri ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’mizin inşaatını tamamladık. Çevre düzenlemesi ile iç donanımlar tamamlandıktan sonra hizmete açılacak inşallah” ifadelerini kullandı.

Engelli Yaşam Merkezinde, bay-bayan çok amaçlı spor salonları, duş alma yerleri, eğitim sınıfları, eğitmen odaları, toplantı salonları, kafeterya, kapalı sosyal donatı alanları bulunuyor.

KORKUTATA

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata, Bingöl Belediyesi tarafından inşa edilen Sosyal Yaşam Merkezi’nin (Engelli Yaşam Merkezi) yıllardır açılmadığını belirtti.

Korkutata, “Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi tarafından projesi yapılıp Bingöl Belediyesi tarafından içeriği genişletilip hazırlanan Engelsiz Yaşam Merkezi yeni ismi olan Bingöl Belediyesi Yaşam Merkezi 5 yıldır açılış bekliyor. Bina kendi başına artık engelli kaldı. Kime hizmet edecekse biz de anlamış değiliz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ENGELSİZ, YAŞAM, MERKEZİ, NEDEN, AÇILMIYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı