Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 19:01
 
“Esnafa acil destek şart”
Koronavirüs ile mücadele kapsamında getirilen yeni kısıtlamalarla birçok işyeri kapanacak, birçoğunun da çalışma süreleri kısalacak.
GÜNDEM Haberi
“Esnafa acil destek şart”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, daha önce getirilen kısıtlama tedbirleri kapsamında en büyük sıkıntıyı esnaf ve sanatkârın yaşadığını belirterek, esnafa acil desteğin şart olduğunu söyledi.

Son alınan Covit-19 tedbirlerini değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sağlık için alınan hiçbir karara karşı değiliz. Tedbirlere evet, ancak bizim halimiz ne olacak? Daha önce getirilen kısıtlama tedbirleri kapsamında en büyük sıkıntıyı esnaf ve sanatkârımız yaşadı. Hiç kuşkusuz yeni alınan kısıtlama tedbirleri kapsamında olumsuz etkilenecek olan kesim yine esnaf ve sanatkârlarımızdır. Bu alınan kararlar kapsamında esnaf özel olarak desteklenmelidir. Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı. Kira yardımının yanı sıra elektrik, su, doğalgaz gibi genel giderlerini karşılamak için her ay düzenli olarak belli oranda esnafımıza nakdi yardım yapılmalı. Esnaf ve sanatkârlar kapalı oldukları bu dönemde SSK, BAĞ-KUR ve vergi ödemelerinden muaf tutulmalı” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Esnafa, acil, destek, şart”,
Yorumlar
Haber Yazılımı