Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 00:34 Bu haber 2092 kez okundu
 
Evlilik çatışmasına sebep olan faktörler semineri
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Aile Destek Merkezinde ‘Evlilik Çatışmasına Sebep Olan Faktörler ve Çözüm Yolları’ konulu seminer düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Evlilik çatışmasına sebep olan faktörler semineri

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan  Sosyolog Handan Çiftçi ve ASDEP Görevlisi Sosyolog Seda Özateş  tarafından verilen seminerde, evlilik sürecinde nasıl davranılması gerektiği anlatıldı.

‘Evlilikte sıklıkla yaşanan ve çatışmaya neden olan sorunlar nelerdir? Evlilik çatışmalarıyla başa çıkabilmek için sahip olunması gereken beceriler nelerdir?’ konularında bilgiler veren uzmanlar,

En başarılı ve mutlu ailelerde bile zaman zaman çatışmalar yaşanabileceğini belirterek, şunları söyledi:  “Her evlilik ilişkisinde çatışma, tartışma ve ardından çözüm bulma süreci, ilişkinin doğasında yer alıyor. Sürekli tekrarlanma ihtimali doğal bir durumdur. Çiftin evlilik ilişkisinin yolunda gitmesini sağlayan faktör ise evliliklerinde tartışma ve çatışma yaşamıyor olmaları değil, yaşadıkları tartışmaları tatlıya bağlayabilmeleri ve çatışmalarını çözebilecek beceriye sahip olmaları gerektiğidir. Her ilişkide olduğu gibi evlilik sürecinde de doğru ve etkili iletişim ilişkinin kalitesini arttırarak mutluluk sağlıyor.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Evlilik, çatışmasına, sebep, olan, faktörler, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı