Haber Detayı
28 Ocak 2022 - Cuma 17:30
 
FATURALAR KANATLANDI!
Bingöl’de zamlı elektrik faturaları gelmeye başladı. 350 TL’lik faturası 1100 TL’ye çıkan bir esnaf, işyerinin camına faturası ile birlikte “Soygun var! TEDAŞ zulmüne hayır’ yazısı astı.
GÜNDEM Haberi
FATURALAR KANATLANDI!

Yeni yılla birlikte doğalgaza yüze 25, elektriğe ise 150 kilovatsaate kadar olan kullanımlarda yüzde 50, 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanımlarda ise yüzde 125 zam geldi.

Doğalgazda zamlı faturalar geçen ay vatandaşlara yansıtılırken, zamlı elektrik faturaları da vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Bir önceki aya göre yüzde yüzün üzerinde artan faturalar tepkilere neden oldu. Birçok vatandaş, zamlı faturaları sosyal medya hesabından paylaşarak, bunun zulüm olduğunu belirtti.

Bingöl’de berber dükkânı işleten Erhan Bayantemur da, elektrik zammına tepki gösterdi. Bayantemur, geçen ay 350 lira olan elektrik faturasının bu ay 1100 liraya çıktığını söyledi.

Kış ayları nedeniyle işyerini sürekli açık tutamadıklarını, buna rağmen yüksek fatura geldiğini belirten Bayantemur, “10 metrekarelik işyerimizde tıraş makinesi ve fön makinesinden başka elektrik tüketeceğimiz bir durum yok. Buna rağmen çok yüksek fatura geldi. Geçen ay 350 TL olan elektrik faturası, bu ay 1100 TL geldi. Bu bir soygundur, bu soyguna birilerinin dur demesi lazım” dedi.

Elektrik zammına tepki olarak işyerinin camına elektrik faturasını ve “Soygun var! TEDAŞ zulmüne hayır’ yazısı asan Bayantemur, zamların geri alınmasını istedi.

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar da, üç aylık elektrik faturalarını paylaşarak, kasım ayı faturasının 370 TL, aralık ayı faturasının 543 TL, Ocak 2022 faturasının 802 TL geldiğini belirterek, “Kendi vatandaşını ihale çetelerine ezdiren başka bir hükümet yoktur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FATURALAR, KANATLANDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı