Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 00:02 Bu haber 894 kez okundu
 
Fedakâr babanın talebi karşılık buldu: Köprü yapılacak
Karlıova İlçesine bağlı Kaynarpınar Köyü Aktaş Mezrasında bir babanın 2 çocuğunu okula gönderebilmek için yaptığı fedakarlık karşılık buldu. Baba Kemal Okuyucu, çocuklarını sırtında taşıyarak sudan geçirmek zorunda kalıyordu. Konunun haberleştirilmesi üzerine Karlıova Kaymakamlığından yapılan açıklamada, bölgede köprü yapılacağı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Fedakâr babanın talebi karşılık buldu:  Köprü yapılacak

Kaymakamlıktan yapılan açıklama şöyle: “Karlıova İlçemize bağlı Kaynarpınar Köyü Aktaş Mezrası ile ilgili “Dağları aşıp, sulardan geçerek çocuklarını servise ulaştırıyor” başlıklı haberde bahsi geçen öğrencilerimiz Ruken Okuyucu ve Serhat Okuyucu haberin içeriğinde belirtildiği gibi taşımalı eğitim kapsamında olan ve günlük gidiş geliş yapan öğrencilerimizden olmayıp, Yedisu ilçemizde bulunan Yatılı Bölge Ortaokulunda pansiyonlu olarak eğitim görmektedirler. İlgili haberden sonra değerli ailemiz ile yapılan görüşmede öğrencilerimizi Karlıova ilçemize taşıyabileceğimizi ve servisle geliş gidişlerini sağlayabileceğimizi belirtmemize rağmen ailemiz öğrencilerimizi Yedisu ilçemize göndermek istediğini belirtmektedir. 

Sevgili yavrularımızın daha güvenli şartlarda okula ulaşımını sağlayacak köprünün proje çalışmalarına başlanılmış olup en kısa sürede yapımına başlanacaktır. Köprü tamamlanıncaya kadar öğrencilerimizin hafta sonu geliş gidişleri için ücretsiz araç tahsisi yapılacaktır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fedakâr, babanın, talebi, karşılık, buldu:, , Köprü, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı