Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 00:04 Bu haber 827 kez okundu
 
Fen lisesi bölge birincisi oldu
TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi, Erzurum’da yapılan Zeka Oyunları Bölge Yarışmasında birinci oldu.
GÜNDEM Haberi
Fen lisesi bölge birincisi oldu

Türkiye Zeka Vakfı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK desteğiyle ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde okullar arası zeka oyunları yarışması düzenlendi.

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla 16 Kasımda yapılan bölge yarışmasının kesin olmayan sonuçları açıklandı. Doğu Anadolu Bölge Finalleri Erzurum illerinde yapılırken, Bingöl, Malatya, Erzincan, Elazığ, Tunceli, Erzurum, Muş, Bitlis, Kars, Ağrı, Ardahan, Van, Iğdır ve Hakkari illerinden okullar yarıştı.

Yarışmada Bingöl’ü, liseler kategorisinde TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Lisesi, ortaokullar kategorisinde Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi, İMKB Fatih İlkokulu temsil etti.

Bingöl, ilkokul ve ortaokul kategorilerinde derece yapamazken, liseler kategorisinde kesin olmayan sonuçlara göre bölge birincisi oldu. Fen Lisesi, Türkiye genelinde ise 56. sırada yer aldı. Yarışmanın kesin sonuçları 26 Kasımda açıklanacak ve Türkiye finallerine gidecek okullar belirlenecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fen, lisesi, bölge, birincisi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı