Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 00:01 Bu haber 754 kez okundu
 
Fırat EDAŞ, bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor
Fırat EDAŞ, Bingöl’de kesintisiz, kaliteli enerji arzını en iyi şekilde vermek amacıyla merkez mahallelerde bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Fırat EDAŞ, bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor

İklim ve dış etkenlerden kaynaklı ekonomik ömrü tükenmek üzere olan şebekeleri verimli hale getirilmesi amacıyla Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü, bakım onarım faaliyetlerini yürütüyor.

Bakım onarım programı dahilinde merkez mahallerde yapılan çalışma ile Fırat EDAŞ, trafo, pano bakımları, kabinlerin tadilat ve temizliği, iletken izolatörlerinin değiştirilmesinin yanı sıra dış unsurlara karşı izolasyon ve kışın yıkım yaşanabilecek yerlerde tüm direklerdeki konsolların yenilemesini eksiksiz şekilde gerçekleştiriyor.

Çalışma kapsamında Kaleönü, Yenimahalle ve İnalı Mahallesi’ni besleyen ana hatlarda ve Gözer hattında rüzgârda dalların temasından kaynaklı kesintilere neden olan ağaçların budama işlemleri yapıldı. Meyve ağaçları arasından geçen iletkenlere ise alpek kablo ile kapalı hale getirildi. İletken kopukluğu yaşanabilecek yerlerde de iletkenler yenilendi. Ayrıca bölgede kış mevsiminde eğrilen direklerin onarımlarına devam eden Fırat EDAŞ, ihtiyaç duyulan yerlerdeki direklerde de gerekli yenilemeleri titizlikle yapıyor. Tespit edilen arızalı sokak aydınlatmaların bakım onarımları da aynı paralelde sürdürülüyor.

Gerçekleştirilen bakım onarım çalışmalarına ek olarak, devam eden çalışmalarla birlikte Bingöl’de elektrik tedarikinin sürekliliği ve güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılması hedefleniyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırat, EDAŞ,, bakım, onarım, çalışmalarını, sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı