Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 23:28 Bu haber 1010 kez okundu
 
Fırat EDAŞ, elektrik şebekelerini yer altına aldı
Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Bingöl merkezinde ve ilçelerinde yatırım çalışmalarına devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Fırat EDAŞ, elektrik şebekelerini yer altına aldı

Kaliteli ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla Fırat EDAŞ, sorumluluk alanı içindeki Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli illerinde elektrik şebekelerinin yenilenmesi ve yer altına alınması noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 Bingöl’de yatırım faaliyetleri kapsamında Bahçelievler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği elektrik tesis yenileme ve iyileştirme çalışmaları ile güzergâhta bulunan ve olumsuz görüntü oluşturan tesisler, yer altına alındı.

BİNGÖL’E MODERN AYDINLATMA

Mevcut trafo binaların iç ve dış tadilatlarının yapılmasının yanı sıra kentte, direk tipi trafo yerine beton köşk tipi trafolar tesis edildi. Ayrıca yeni iki adet trafo ilavesi ile bölgenin enerji kalitesi artırıldı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte aynı güzergâhta modern aydınlatmalar da devreye alındı. Arıza kaynaklarını en aza indirgemek için ve bölgedeki yeni yapılaşmaların paralelinde enerji tedariki anlamında güç artırımları ve ilave trafo çalışmalarının yapılmaya devam edileceği ifade edildi. 

 Yatırım çalışmaları programı dahilinde ilerleyen süreçte diğer projelere ait tesis çalışmaları, hız kesmeden devam edileceğini işaret eden Fırat EDAŞ, kaliteli ve kesintisiz enerji arzı ile Bingöl’de müşterilerin yaşam kalitesini yükseltmek olduğuna dikkat çekildi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırat, EDAŞ,, elektrik, şebekelerini, yer, altına, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı