Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 00:05 Bu haber 187 kez okundu
 
Fırat EDAŞ koronavirüs sürecinde kesinti yapmayacak
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde faaliyet gösteren Fırat EDAŞ, koronavirüs nedeniyle planlı elektrik kesintisi yapmayacağını belirtti.
GÜNDEM Haberi
Fırat EDAŞ koronavirüs sürecinde kesinti yapmayacak

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Koronavirüse (COVID-19) karşı “Evde Kal” çağrılarına destek vererek, kesintisiz enerji arzı sağlamak için bakım amaçlı planlı kesintilerini durdurdu.

Fırat EDAŞ’tan yapılan açıklamada, Koronavirüsü tedbirleri kapsamında başlatılan “Evde Kal” kampanyası süresince, zorunlu ve acil olarak planlanması gerekli kesintilerin haricinde dün itibariyle yatırım ve bakım amaçlı planlı bir kesinti yapılmayacağı belirtildi.

Açıklamada, “Olağanüstü süreçte sorumluluk bölgesindeki tüm illerde kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamak amacıyla mevcut ekiplerimize ilave nöbetçi ekipler oluşturarak olası kesintilere anında tam kadro müdahale edeceğiz” denildi.

Enerji arzının devamlılığı için acil eylem planlarının oluşturulduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Salgın sürecinde arızalara müdahale için ekip ve ekipmanların sistematiğinin kurulması sağlandı. Kesintiye uğratılamayacak kritik çalışmalar için olası bir kriz durumunda her türlü senaryoda uygulanmak üzere İş Sürekliliği Planı oluşturuldu. SCADA merkezinden kesintileri izleyerek olası kesintilere uzaktan müdahale edilecek. Olağanüstü süreçte müşterilerimiz; 7/24 kesintisiz ve kaliteli enerji için talep, öneri ve şikayetlerini, 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi aracılığı ile veya www.firatedas.com.tr internet sitesi üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırat, EDAŞ, koronavirüs, sürecinde, kesinti, yapmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı