Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 00:00 Bu haber 2600 kez okundu
 
Fırat EDAŞ’tan kabinlere bakım
Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Bingöl’de kesintisiz enerji arzı noktasında kış öncesi kent merkezi kabinlerinde bakım onarım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Fırat EDAŞ’tan kabinlere bakım

  2019 yılı yatırımları kapsamında Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü, kent merkezinde genel bakım onarımların yanında kabin temizliği çalışmalarına da hız verdi.

Kabin içerisindeki iletken özelliği bulunan malzemelerin yıpranmasını engellemek, kesici ve ayırıcıların bakımları yapılarak elektrik kesintilerini minimuma indirmek ve İSG kurallarına uygun ortamın sağlanması amacıyla yapılan çalışmalar ile bölgede kaliteli ve sürdürülebilir elektrik dağıtım hizmeti verilmesi hedefleniyor.

Yapılan bakım onarım ile kabinlerde bulunan hücre içerisindeki teçhizatların daha sağlıklı hale getirilmesi sağlanarak, ekonomik ömrünün artırılması hedefleniyor. Çalışma dahilinde kesintiye sebep olabilecek trafolarda buşing kaplama izolasyonu yapılması ihmal edilmedi.

İSG kurallarına uygunluk doğrultusunda kabinlerde kullanılan malzemelerin eksikliği giderilirken; yıpranan uyarıcı levha ve malzemelerin tamamı yenisi ile değiştirildi. Kabin içerisinde bulunan ayırıcı, kesici ve diğer envanterlerin bakımı ile birlikte kent merkezinde bulunan bütün kabin ve trafoların dış etkenlerden kaynaklı olası enerji kesintisini minimuma indirgenmek amacıyla fiziksel ve teknik tüm temizliği de yapıldı. 

Fırat EDAŞ, Bingöl genelindeki tesislerde genel bakım onarım çalışmalarının kesintisiz devam edeceğini duyurdu.   

 

                                                                               

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırat, EDAŞ’tan, kabinlere, bakım,
Yorumlar
Haber Yazılımı