Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 23:59 Bu haber 1917 kez okundu
 
Fırat EDAŞ, yatırım çalışmalarına Genç’te devam etti
Bingöl merkez ve ilçelerinde yatırımlarını aralıksız sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Genç ilçesinde yatırım çalışmalarını sürdürdü.
GÜNDEM Haberi
Fırat EDAŞ, yatırım çalışmalarına Genç’te devam etti

Bingöl’de kaliteli ve kesintisiz enerji arzı için faaliyetlerini yürüten Fırat EDAŞ, 2019 yılı yatırım programı kapsamında Genç İlçesi Yenişehir Mahallesi’nde planladığı yatırım çalışmasını gerçekleştirdi.  

Bölgede artan enerji taleplerinin karşılanması ve kaliteli enerji sağlanması amacıyla yatırım çalışması dâhilinde Fırat EDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü ekipleri, bölgede bakımını gerçekleştirdiği mevcut trafoya ek olarak ilave trafo da tesis etti. Yapılan çalışma ile birlikte gerilim düşümü yaşanan bölgelere kalıcı çözümler sağlandı. Ayrıca şebekede mevcutta bulunan 160 kVA’lık trafoda güç artışına gidilerek, 250 kVA’lık trofa ile değiştirildi.

Müşterilerinin talep ve beklentilerinin karşılanması noktasında kaliteli enerjiyi kesintisiz sunma gayreti içerisinde olan Fırat EDAŞ, yatırım programı çerçevesinde sorumluluk bölgesinde çalışmaların devam edeceğinin duyurdu.  

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırat, EDAŞ,, yatırım, çalışmalarına, Genç’te, devam, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı