Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 12:37
 
Firmalara dış ticaret eğitimi verilecek
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde dış ticarette uzmanlaşma eğitimi verilecek.
EKONOMİ Haberi
Firmalara dış ticaret eğitimi verilecek

Fırat Kalkınma Ajansından yapılan açıklamada, “Ajansımız, bölgemizin dış ticaret hacminin artırılması hedefine yönelik yürüttüğü programlara bir yenisini ekleyerek Dış Ticarette Uzmanlaşma Eğitimi & Danışmanlık Programını hayata geçirecektir. Program ile hiç ihracat yapmamış Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde faaliyet gösteren firmalarımızın dış ticaret süreçlerine adaptasyonu sağlanacak ve hâlihazırda ihracat yapan firmalarımızın ise bu konudaki yetenekleri geliştirilecektir. Belirlenecek 18 firmanın mevcut durum ve ihtiyaç analizi çalışmaları, ihracata uygun ürünler ve ihracat stratejilerinin belirlenmesi, hedef pazarların tespiti ve pazar analizi, görünürlük ve tanıtım faaliyetleri, hedef pazarlardaki potansiyel müşterilerle irtibatın kurulması ve potansiyel alıcılarla yürütülecek süreçlerde mentorluk, uzman danışmanlarca sağlanacaktır” denildi.

EĞİTİM TARİHLERİ

Program kapsamında 27-28 Eylül’de Bingöl’de, 29-30 Eylül’de Elazığ’da, 1-2 Ekim’de Malatya’da ve 7-8 Ekim’de Tunceli’de 09.00-17.00 saatleri arasında eğitim verilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Firmalara, dış, ticaret, eğitimi, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı