Haber Detayı
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 17:23
 
“FİTRE VE ZEKÂTLARINIZI SON GÜNE BIRAKMAYIN”
Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, fitre ve zekâtların son güne bırakılmaması çağrısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
“FİTRE VE ZEKÂTLARINIZI SON GÜNE BIRAKMAYIN”

Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, Ramazan ayının bitmesine az bir süre kaldığını belirterek, “Fıtır sadakası, Ramazan bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları malî bir ibadettir.

Yoksulların ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla, toplumda karşılıklı sevgi ve kardeşlik bağlarının pekişmesine vesile olan bu mali ibadetin, meşru kılınmasındaki temel hedeflerden biri, insanların paylaşma bilincini canlı tutmaktır” dedi.

Fitre ve zekâtların son güne bırakılmaması çağrısında bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Bize ulaştırılan fitre ve zekâtları fakir ve muhtaç ailelerimize ulaştırdık. Rahmet aylarının sonlarına geldiğimiz şu günlerde sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi unutmamamız gerekiyor. Zor durumda olanlara elimizden geldiği kadar, imkânlarımız dâhilinde yardımcı olmaya çalışalım” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “FİTRE, VE, ZEKÂTLARINIZI, SON, GÜNE, BIRAKMAYIN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı