Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 00:20 Bu haber 634 kez okundu
 
FKA desteklenen projeleri açıkladı
Geçtiğimiz günlerde Vali Kadir Ekinci başkanlığında Bingöl’de düzenlenen Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısında, Fizibilite Desteği Programı kapsamında desteklenen projeler onaylandı. Desteklenen iki projenin de Elazığ’a ait olduğu bildirildi.
GÜNDEM Haberi
FKA desteklenen projeleri açıkladı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Bingöl, Malatya, Elazığ ve Tunceli bölgesinin kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygun proje önerilerinin fizibilite ve eklerinin hazırlanmasını sağlamak amacıyla başlatılan Fizibilite Desteği Programının kasım ayında desteklenen projelerinin onaylandığı belirtildi.

Yenilikçi girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, doğa, kültür ve sağlık turizmi, endüstriyel gelişme ve kırsal kalkınma alanlarında yapılacak projelerin öncelikli desteklendiği program kapsamında, projelere 20 bin ila 150 bin TL arasında dek veriliyor.

FKA yönetim kurulu toplantısında, Elazığ İl Özel İdaresinin Hazar Gölü İl Özel İdaresi Gezin Spor ve Tatil Köyü Fizibilite Projesi ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının Meyve Suyu Tozu ve Meyve İşleme Tesisi Fizibilitesi projesi kabul edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FKA, desteklenen, projeleri, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı